"Milionerzy". Pytanie o grecki region okazało się zbyt trudne. "U podnóża Akrokoryntu..."

W 578. odcinku "Milionerów" widzowie mogli obserwować dalsze zmagania pana Łukasza Gawlikowskiego. Uczestnik rozpoczął grę od pytania za 40 tysięcy złotych. Sprawdźcie, jakie zagadnienie stanęło na jego drodze do miliona.

Pan Łukasz Gawlikowski rozpoczął rozgrywkę w 578. odcinku "Milionerów", mając za sobą już kilka pytań zadanych przez Huberta Urbańskiego w 577. odsłonie teleturnieju. Gong, sygnalizujący koniec czasu, przerwał jego poczynania po zdobyciu 20 tysięcy złotych. Uczestnik, zasiadając przed prowadzącym po raz drugi, przystąpił do pytania za gwarantowane 40 tysięcy złotych. Gra układała się po jego myśli, aż do momentu, gdy na ekranie wyświetliło się pytanie z geografii. Znalibyście odpowiedź?

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Pan Łukasz Gawlikowski kontynuował grę w teleturnieju, mając do dyspozycji wszystkie koła ratunkowe. Już przy pytaniu za 40 tysięcy złotych wykorzystał pierwszą podpowiedź. Z pomocą przyszła publiczność, która celnie wytypowała prawidłowy wariant. Dalej było nieco łatwiej, aż w końcu padło pytanie za 125 tysięcy złotych, które sprawiło panu Łukaszowi najwięcej trudności.

"Milionerzy". U podnóża Akrokoryntu:

A. Leży Korynt

B. Rozciągają się Saloniki

C. Położone są Ateny 

D. Zwiedzimy Teby

Uczestnik nie ukrywał, że nie jest pewien, pod którą literką kryje się właściwe rozwiązanie. Skorzystał z koła ratunkowego i poprosił o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi. Do wyboru zostały mu dwie: A i B, co tylko jeszcze bardziej zmyliło jego trop.

W końcu jednak postanowił zaryzykować i wytypował, że u podnóża Akrokoryntu rozciągają się Saloniki. Niestety, mylił się. Poprawną, okazała się odpowiedź: A, czyli "Leży Korynt". Hubert Urbański przyznał, że szybka odpowiedź pana Łukasza bardzo go zaskoczyła. Prowadzący słusznie podkreślił, że skoro gracz nie był pewny prawidłowego rozwiązania, mógł sięgnąć po ostatnie koło ratunkowe. Tak się nie stało i rozgrywka zakończyła się na wygraniu gwarantowanych 40 tysięcy złotych. 

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 568. odcinku "Milionerów" w grze wziął udział pan Dominik. Uczestnik szybko udzielał poprawnych odpowiedzi. Kłopot pojawił się w podchwytliwym pytaniu o zwierzę trójwarstwowe wśród dwuwarstwowych. Po skorzystaniu z koła ratunkowego udało się wytypować poprawne rozwiązanie zagadki.

W 571. odcinku "Milionerów" pani Magda została zapytana o Hebrydy. Chociaż niektóre odpowiedzi sugerowały, że może chodzić o konkretny rodzaj lakierów do paznokci, uczestniczka wybrała prawidłowy wariant odpowiedzi.

W 557. odcinku "Milionerów" pan Piotr walczył o pół miliona złotych. Pytanie dotyczące kolorów okazało się jednak zbyt trudne. Uczestnik nie chciał ryzykować tak dużych pieniędzy i zrezygnował z dalszej gry. Studio opuścił bogatszy o 250 tysięcy złotych.

Więcej o: