Jarosław Jakimowicz od dwóch lat współprowadzi program "W kontrze", emitowany na antenie TVP. W tym czasie zdążyły już odejść z pracy dwie jego ekranowe koleżanki, kolejno – Magdalena Ogórek i Agnieszka Oszczyk. Teraz włodarze stacji postawili na Annę Popek. Czas pokaże, jak ułoży się współpraca z nową gospodynią programu i czy potrwa trochę dłużej.
Tym razem Jarosław Jakimowicz stworzył ekranowy duet z Anną Popek. Być może uznano, że doświadczona dziennikarka stonuje nieco krewkiego aktora i sprawi, że program wzniesie się na wyższy poziom. Ekranowy debiut nietypowo sparowanych prowadzących miał miejsce w piątek 26 sierpnia. Niestety, jak można się było przekonać podczas emisji odcinka, na starcie nie zabrakło pewnej wpadki.
Prezenterzy wspomnieli o byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, ogłaszając, że w 2015 została ona uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla za rozwiązanie kryzysu uchodźczego. Fakt, została wyróżniona za swe działania, ale przez UNESCO.
Aż się zaparłem mocno na nogach, żeby nie spaść pod ten stół - zaczął emocjonalnie Jakimowicz.
Ewidentnie trochę się jednak zapędził:
Wpuszczono półtora miliona ludzi i za tym stoi Angela Merkel i ona za to dostaje Pokojową Nagrodę Nobla… - perorował.
Popek nie skorygowała pomyłki, a nawet brnęła dalej:
Pokojowa Nagroda Nobla może być o tyle kłopotliwa, że za chwilę może się okazać, że to ona [Merkel - przyp. red.] jest przyczyną tego problemu, jaki jest na Ukrainie - oświadczyła.
W studio obecny był jednak minister edukacji Przemysław Czarnek i to on pospieszył ze sprostowaniem.
Cóż, pierwsze koty za płoty. A jak wy oceniacie nowo stworzony duet? Rokuje?
Rodzinne święta w zamku księcia Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Tak wyglądają jego dzieci
Olga Frycz ma bardzo oryginalną kuchnię. Całkowicie zrezygnowała z górnych szafek
Agustin Egurrola świątecznie z rodziną. 17-letnia Carmen skradła kadr
Paulina Krupińska chwyciła za mikrofon i zaśpiewała z mężem. Tak Karpiel-Bułecka ocenia jej umiejętności
Katarzyna Pakosińska jest żoną gruzińskiego księcia. Podczas ich świąt furorę robi zaskakująca potrawa
Damięcka z wyjątkowymi grafikami na Wigilię. Internauci poruszeni
Marta Wierzbicka ma mieszkanie z duszą. Dzieła sztuki i meble z drugiej ręki
Gąsienicowie z "Gogglebox" postawili 35-metrowy domek w sadzie. Zimą wygląda dosłownie jak z bajki
Kozidrak oczekuje kilku rzeczy za kulisami koncertu sylwestrowego. O to poprosiła Polsat