Popek

Popek

Popek jest polskim raperem i muzykiem. Swoją pierwszą solową płytę wydał w 2013 roku, wcześniej współpracował z grupą muzyczną Firma. Poza działalnością artystyczną zajmuje się sportami walki. Jego postać wzbudza duże kontrowersje ze względu na nietypowy wygląd, między innymi wytatuowane gałki oczne.


Imię i nazwisko: Paweł Ryszard Mikołajuw
Pseudonimy: Popek, Monster Pop, Popek Monster, Król Albanii, Paweł Rak, Dziecko Wojny
Data urodzenia: 2 grudnia 1978
Miejsce urodzenia: Legnica, Polska
Zawód: raper, muzyk
Gatunki muzyczne: hip – hop, dubstep, hardcore rap
Facebook: facebook.com/PopekMonster
Instagram: @popek_oficjalnie

Popek – kariera

Karierę muzyczną Popek zaczął w 2001 roku w zespole Firma. Z Firmą nagrał 5 płyt. Pierwsze inspiracje hip – hopem czerpał z twórczości amerykańskiego rapera Tupaca Shakura. W 2007 roku wydał solowy album "Wyjęty spod prawa", po czym przeprowadził się do Londynu, gdzie mieszka do dziś. Do tej pory wydał 5 solowych płyt. Wystąpił gościnnie na płytach między innymi Żuroma, Bosskiego i Jędkera. W 2015 roku jego utwór "Dirty Diana" był nominowany do nagrody Sztosy 2014 w kategorii singiel roku. Poza muzyką Popek zajmuje się sportem. Ćwiczył krav magę, później rozpoczął treningi mieszanych sztuk walki. Po raz pierwszy wziął udział w zawodach MMA w 2008 roku. Ostatnio głośno było o walce Popka z Mariuszem Pudzianowskim, którą Pudzianowski wygrał już w pierwszej rundzie.

Popek – kontrowersje


Popek wzbudza wiele kontrowersji, głównie ze względu na swój wygląd. Raper ma wytatuowane gałki oczne, poddał się skaryfikacji na twarzy. W teledysku "Pain Be My Guest" można zobaczyć jak raper jest podwieszany na hakach za skórę. Ponadto w 2014 roku zapowiedział, że nagra jak wyrywa sobie zęby obcęgami i rozdaje je bezdomnym. W tym samym roku rozpoczął wymianę naturalnych zębów na złote protezy. Był na niego nałożony europejski nakaz aresztowania, jednak w kwietniu 2016 został on uchylony. Przez wielu jest oskarżany o szerzenie agresji.

popek

Więcej o:

popek