Internauci miażdżą "Wiadomości" TVP. Takiej wpadki dawno nie było

Twórcy "Wiadomości" przeszli samych siebie. Podczas emitowanego materiału doszło do poważnej pomyłki, która nie uszła uwadze internautów. Wygląda na to, że wiedza gospodarczo-polityczna mocno kuleje.

Wpadki telewizyjne zdarzają się wszędzie, jednak ostatnio w "Wiadomościach" TVP pojawiają się one zdecydowanie częściej. I nie chodzi o nieodpowiednie zachowanie prowadzących czy gości, a błędy merytoryczne. W TVP1 po 19:30 nie brakuje emisji kuriozalnych materiałów. Jeden z nich trafił do sieci i zelektryzował internautów. Mowa o porównaniu cen paliw w Unii Europejskiej. Tyle, że podano państwa, które nie należą do Wspólnoty.

Zobacz wideo "Moja 15-letnia córka nie pozwala, abyśmy oglądali w domu wiadomości..."

"Wiadomości" TVP pod ostrzałem widzów

Dziennikarze na co dzień relacjonują sytuację polityczną i gospodarczą w Europie. Działania Unii Europejskiej to także częsty temat materiałów "Wiadomości". Tym bardziej dziwi fakt, że wydawcy dopuścili do tak absurdalnej wpadki na antenie. Wyemitowana została informacja o cenach paliw w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Na wyświetlonej na ekranach grafice pojawiły się zestawienia. Podano cenę za litr benzyny w wybranych państwach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na obrazkach przedstawiono Norwegię i Szwajcarię, które do UE nie należą.

Średnia cena paliwa 95 w złotówkach w Unii Europejskiej - brzmiał nagłówek na infografice.

W mediach społecznościowych natychmiast zaroiło się od komentarzy. Widzowie są zniesmaczeni poziomem "Wiadomości".

Norwegia i Szwajcaria w Unii Europejskiej. A one o tym wiedzą?
U nich samoloty latają z prędkością światła, więc Szwajcaria w UE to pikuś - czytamy w komentarzach na Twitterze.

Niektórzy jednak widzą w tym celowe działanie, by pokazać, że w Polsce paliwo nie należy do najdroższych.

Porównali Polskę do Danii, Norwegii i Szwajcarii, do czołówki najbogatszych państw świata - zwraca uwagę jeden z internautów.

'Wiadomości' TVP zaliczyły wpadkę przy podawaniu cen paliw'Wiadomości' TVP zaliczyły wpadkę przy podawaniu cen paliw fot. TVP1/kadr z 'Wiadomości'

Oglądaliście to wydanie "Wiadomości"?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.