Więcej o programach telewizyjnych przeczytasz na Gazeta.pl
Programów, w których uczestnicy przechodzą metamorfozę wyglądu, w polskiej telewizji pojawiają się dziesiątki. Na podobny format zdecydowała się niedawno TVP, która od 2021 roku emituje lifestyle'owe show "Zacznij od nowa". Jak zwykle w tego typu produkcjach biorące w nim udział osoby poddawane są krytycznej ocenie, a prowadzący punktują, co - ich zdaniem - należy zmienić. 16. odcinek "Zacznij od nowa" przyciągnął uwagę znanego stylisty, Adama Chowańskiego, który zwrócił uwagę, że komentarze gospodyń odnoszące się do wyglądu uczestniczki były szkodliwe.
Uczestniczka, która wystąpiła w 16. odcinku show Telewizji Polskiej, chciała coś w sobie zmienić, jednak zasadniczo akceptowała siebie taką, jaka jest. Prowadzące "Zacznij od nowa", Kalina Ben Sira i Aleksandra Kostka, postanowiły ostro ją skrytykować. Gdy kobieta pokazała im się w samej bieliźnie, zaczęły wymieniać, co jest z nią nie tak.
Sesja zdjęciowa troszkę mankamentów wyłowiła więcej, niż nam powiedziała Ula. Ula nie widzi w sobie mankamentów, ja widzę bardzo dużo. Pierwsza rzecz - jest otyła.
Talii nie ma, w ogóle. Jest brzuch, który bardzo ładnie ukryty jest w bieliźnie, ale umówmy się, wyjdzie na plażę i będzie cała prawda. Naga prawda - komentowały.
Następnie zarekomendowały kobiecie szereg zabiegów oraz zmianę ubioru i zapowiedziały, że przed nimi bardzo dużo pracy.
Adam Chowański był zbulwersowany tym, co zobaczył w telewizji. Stylista wytknął gospodyniom programu, że są pozbawione wrażliwości, a swoimi słowami zawstydziły uczestniczkę i pogłębiły kompleksy osób oglądających program.
W przywołanym fragmencie jest wszystko: zawstydzanie kobiet, postrzeganie wartości człowieka przez pryzmat wyglądu, opieranie pewności siebie jedynie na wyglądzie zewnętrznym, fatfobia, pielęgnowanie wyidealizowanych wzorców, burzenie samoakceptacji, kreowanie problemów, duża szkodliwość społeczna - punktował.
Chowański w InstaStories poinformował również, że wysłał na Telewizję Polską skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stylista zaapelował, aby krytykować program i słowa prowadzących, ale nie hejtować i nie robić personalnych uwag do ich wyglądu.
Zagrał w kultowej scenie w "Misiu". Tak dziś wygląda filmowy Robuś
Ekspertki o występie Szemplińskiej na Eurowizji. "Rasowa wokalistka na jarmarku eurowizyjnych straganów"
Eurowizja 2026. Polska w finale? Już wszystko jasne
Eurowizja usłyszała jej głos, ale twarzy wciąż nie pokazuje. Za tym wyborem stoi osobisty dramat
Donald Trump zwyzywał dziennikarkę. Podczas wywiadu padły skandaliczne słowa
Była gwiazdą "Cześć Tereska" i miała szansę na międzynarodową karierę. Jej życie potoczyło się dramatycznie
Eurowizja 2026. Burza po występie Szemplińskiej. W komentarzach się dzieje
Pokaz mody Schreiber w Sejmie. Stylistka złapała się za głowę
Wykryła nowotwór po materiale w "Dzień dobry TVN". "Nie miałam dolegliwości. Miałam wrażenie, że to pomyłka"