Nowy serial "Jagiellonowie" pojawi się w TVP. Zastąpi polską "Grę o tron" - "Koronę królów"

TVP zapowiada na 2022 rok premierę nowego serialu "Jagiellonowie". To dobra wiadomość dla fanów telenoweli historycznych, takich jak "Korona królów".

"Jagiellonowie" zastąpią "Koronę królów". Jednak jak zapowiada TVP, nowy serial nie będzie kontynuacją "Korony...", gdyż zgodnie ze scenariuszem jego akcja rozpoczyna się na początku panowania Władysława Jagiełły, a więc pewne wydarzenia zostaną w nim powielone.

Zobacz wideo Kubek w "Grze o tron" i ciężarówka w "Panu Wołodyjowskim", czyli najsłynniejsze ekranowe wpadki

Agnieszka HyżyAgnieszka Hyży jest w ciąży! Na zdjęciu czule obejmuje duży brzuch

"Jagiellonowie". Nowy serial pojawi się w TVP w 2022 roku

"Jagiellonowie" już niedługo zastąpią "Koronę królów" w telewizji publicznej. Jak udało się ustalić serwisowi Press.pl, TVP zapowiada zupełnie nową obsadę i poważne zmiany w dynamice prowadzenia narracji.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele o szczegółach produkcji. Nie znamy ani obsady, ani momentu startu fabuły.

Można się domyślać, że decyzja o nowym serialu została podjęta na fali popularności "Korony królów". Mimo wielu krytycznych opinii (produkcję nazywano nieco prześmiewczo polską odpowiedzią na "Grę o Tron"), miała ona sporą widownię - jej oglądalność osiągała 1,3 mln widzów, a prawa do emisji serialu wykupione zostały przez stacje telewizyjne z Węgier, Białorusi i Japonii.

W obsadzie mogliśmy oglądać całą plejadę polskich aktorów. Wystąpiło ich ponad 500, w tym między innymi: Andrzej Hausner w roli Kazimierza Wielkiego, Marta Bryła, Vasili Vasylyk jako Jagiełło, Piotr Gawron-Jedlikowski jako Niemierza z Gołczy, Marcin Rogacewicz, Robert Gonera jako biskup Jan Grot, Andrzej Deskur w roli arcybiskupa gnieźnieńskiego Jarosława Bogorii czy Małgorzata Buczkowska jako królowa Elżbieta Bośniaczka i Aleksandra Przesław w roli królowej Adelajdy Heskiej.

TVP wyprodukowała cztery sezony "Korony królów". Widzowie mogli do tej pory zobaczyć trzy oraz cztery odcinki specjalne. Premiera czwartej serii planowana jest na wiosnę 2022 roku, jednak i ta data jest niepewna - od roku pojawiają się kolejne informacje o jej przesunięciach.

Cindy CrawfordCindy Crawford pozuje w kostiumie kąpielowym przy basenie. Nie wyszła z wprawy

Jak się okazuje, telenowele historyczne mają powodzenie. Czy tak będzie z serialem "Jagiellonowie"? Przekonamy się w przyszłym roku.

Więcej o: