Aleksandra Nieśpielak z "Korony królów" lata temu przeżyła tragedię. "Synowie wiedzą, że mieli brata"

Aleksandra Nieśpielak kiedyś bardzo chętnie brała udział w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Od jakiegoś czasu jednak zwolniła tempo. Powodem, przez który aktorka przewartościowała swoje życie, była osobista tragedia.

Aleksandra Nieśpielak w pierwszej dekadzie XXI wieku była dość często widywana zarówno w produkcjach filmowych, jak i telewizyjnych. Aktorka w tamtym czasie wystąpiła w tak głośnych filmach i serialach, jak: "Gry uliczne", "Twarzą w twarz", "Złotopolscy", "Reich", "Córka konsula", "Dług" czy "Szamanka". Po kilkuletniej przerwie, do której przyczyniła się tragedia w życiu prywatnym, wzięła udział w produkcji "Korona królów" autorstwa TVP.

Zobacz wideo "Paradoks". Serial kryminalny twórcy "Szadzi" i "Rysy" [ZWIASTUN]

Maryla RodowiczRodowicz nie widzi szansy na miłość. "Gdzie bym niby kogoś miała poznać?"

Aleksandra Nieśpielak lata temu przeżyła tragedię

Przełomem w karierze Nieśpielak był 1998 rok, kiedy premierę miały głośne "Demony wojny według Goi" Władysława Pasikowskiego. Od tamtej pory gwiazda coraz częściej pojawiała się na ekranach, udzielając się w takich produkcjach jak: "Policjanci", "O dwóch takich, co nic nie ukradli", "Krugerandy", czy "Kallafiorr". Trzy lata później poślubiła Macieja Kubiaka i doczekała się swojego pierwszego dziecka, a w międzyczasie wciąż można ją było zobaczyć chociażby w "Pensjonacie pod różą". W 2006 roku aktorka urodziła drugie dziecko, Karola. Niestety, chłopiec urodził się z wadą serca i zmarł krótko po narodzinach. Po tej tragedii Nieśpielak zwolniła tempo w życiu zawodowym. Jak wspominała w rozmowie z Natalią Jaworską:

Wyciszyłam się, a przede wszystkim nabrałam dystansu do zawodu. Za dużo brałam na swoje barki. Bywało, że równocześnie grałam w serialu oraz filmie i gdy rano przyjeżdżał po mnie samochód, zastanawiałam się: na który plan jadę? Dziś wiem, że nic za wszelką cenę. Jestem szczęśliwa, m.in. z tego powodu, że nie muszę wracać do pustego domu.

Aktorka głośno mówi o swojej traumie, a także pomaga innym osobom, które zmagają się z podobnym bólem. Nieśpielak wspiera fundację Corinfantis, która pomaga dzieciom z wadami serca. Na początku 2008 roku urodziła trzeciego syna, Antoniego. Jak twierdzi - nie ukrywa tragedii przed swoimi synami. Jak przyznała w 2015 roku w rozmowie dla "Rewii":

Wiedzą, że mieli brata. O śmierci w naszym domu mówi się zupełnie normalnie. To samo doradzam innym.

Beata Olga Kowalska/ 'Magia Nagości'Kontrowersyjny program "Magia nagości" w Polsce. Poprowadzi je gwiazda "Ranczo"

Powrotem Nieśpielak na ekrany był udział w "Koronie królów" w roli Felicji. W 2020 roku można było ją również zobaczyć w serialu "W rytmie serca".

Więcej o: