Koniec "X Factora". 17 lat i starczy. Ale Simon Cowell ma już nowy pomysł. Niezbyt oryginalny

"X Factor" znika po 17 latach z brytyjskiej telewizji. Jego twórca Simon Cowell ma już pomysł na nowy program. Nie będzie to raczej przełom w historii how rozrywkowych.

Brytyjska stacja, która emitowała talent show "X Factor", potwierdziła, że nie przygotowuje się do kręcenia kolejnego sezonu formatu. Tym samym popularny program znika z brytyjskiej telewizji. Czym w takim razie zajmie się Simon Cowell? 

Zobacz wideo Artem Furman wygrał "X Factor", a teraz gra na ulicy

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska rozwiodła się z trzecim mężem. "Czyste szczęście"

"X Factor" koniec popularnego talent show

"X Factor" był emitowany nieprzerwanie przez 17 lat od 2004 r. W tym czasie powstało 445 odcinków podzielonych na 15 sezonów. Pomysłodawcą programu był Simon Cowell. Zasiadał on także w jury talent show.

Brytyjska stacja, która pokazywała "X Factora", przyznaje, że teraz Cowell będzie produkował dla niej zupełnie nowy format. Tym razem będzie to quiz, w którym uczestnicy muszą się wykazać ogólną wiedzą ze światowej muzyki. Szczegóły pomysłu Simona Cowella nie są jeszcze znane. 

Przypomnijmy, że "X Factor" wypromował takie gwiazdy muzyki, jak Leona Lewis, Alexandra Burke, James Arthur zespół One Direction's czy Matt Cardle. Ogromną popularność zdobyli także m.in. Olly Murs, Ella Henderson, Cher Lloyd czy JLS. Zdobył taką popularność na świecie, że doczekał się aż 43 lokalnych wersji.

Polska edycja "X Factor"

Również polska edycja programu "X Factor" cieszyła się ogromnym powodzeniem. Pierwszą jej edycję w 2011 roku wygrał Gienek Loska. Druga edycja odbyła się wiosną 2012, a jej zwycięzcą został Dawid Podsiadło. Ponadto w show brali udział Klaudia Gawor, Ewelina Lisowska, Grzegorz Hyży, Michał Szpak i Daria Zawiałow.

Księżniczka Charlotte i księżna KateKsiężniczka Charlotte odziedziczyła nietypowy gust kulinarny po księżnej Kate

Jak sprawdzi się nowy pomysł Simona Cowella? Czy quiz z wiedzy muzycznej też zdobędzie taką popularność i podbije serca widzów na całym świecie? Przekonamy się już wkrótce. 

Więcej o: