Ewelina Lisowska

Ewelina Lisowska

Ewelina Lisowska to polska wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Zaistniała dzięki udziałowi w programie telewizyjnym typu talent show "X Factor" emitowanym w telewizji TVN. Znana z takich przebojów, jak "W stronę słońca", "Zatrzymaj się". Wystąpiła w reklamie sieci sklepów RTV/AGD Media Expert.

Data urodzenia: 23 sierpnia 1991 r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Pseudonim: Evelynn
Instagram: @ewelinalisowskaofficial
Facebook: Facebook.com/Lisowska.Ewelina

Ewelina Lisowska: życiorys

Ewelina Lisowska przyszła na świat 23 sierpnia 1991 roku. Wychowywała się w miejscowości Cerekwica. Uczęszczała do szkoły muzyczne we Wrocławiu do klasy gitary klasycznej. Uczęszczała na studia filologii angielskiej.

Ewelina Lisowska: kariera

Ewelina Lisowska od zawsze wiedziała, że to, co chce robić w życiu to kariera wokalistki. W 2007 roku została członkiem zespołu Nurth wykonującego muzykę hardcore. W 2011 roku bez większego powodzenia spróbowała swoich sił w programie talent show telewizji TVN "Mam Talent", jednak rok później była uczestniczką programu "X Factor", docierając do półfinału. Dzięki temu podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy i w 2012 roku wydała mini album "Ewelina Lisowska". Cieszył się on dużym sukcesem, a promujące go single chętnie były grane przez niemal wszystkie stacje radiowe ("Nieodporny rozum", "W stronę słońca", "Jutra nie będzie").
W 2013 roku Ewelina Lisowska wystąpiła na takich imprezach muzycznych, jak: TOP Trendy 2013, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Eska Music Awards 2013. Została nagrodzona SuperJedynką jako SuperArtysta, najlepszy hit, najlepszy debiut i najlepszy artysta w sieci na gali Eska Music Awards. Ukazała się płyta "Aero-plan", która osiągnęła status złotej płyty.
W 2014 roku Lisowska ponownie wystąpiła na największych scenach w Polsce: TOP Trendy 2014, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Tego samego roku ukazał się album "Nowe horyzonty", zawierający takie przeboje, jak: "We mgle", "Na obcy ląd", "Nowe horyzonty". Płyta również zdobyła status złotej. W tym samym roku Ewelina Lisowska wystąpiła w reklamie Media Expert.
Ewelina Lisowska wzięła udział w programie rozrywkowym "Dancing with the Stars: Taniec z Gwiazdami" (2015), gdzie razem z tanecznym partnerem Tomaszem Barańskim zajęła szóste miejsce.

Ewelina Lisowska: życie prywatne

Ewelina Lisowska przez jakiś czas spotykała się z klawiszowcem zespołu Afromental Bartoszem Śniadeckim. Para podobno rozstała się po tym, jak w prasie pojawiły się informacje, że jej ukochany rzekomo miał zdradzać ją z Rafalalą.

Zobacz także:

Ewa Farna - Margaret - Cleo

ewelina lisowska

Więcej o:

ewelina lisowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.