"Na dobre i na złe". Dojdzie do ślubu Falkowicza i Kasi. Suknia panny młodej w nietypowym kolorze

"Na dobre i na złe". Już w przyszłym tygodniu dojdzie do wyczekiwanego ślubu Falkowicza i Kasi. Nie obejdzie się jednak bez problemów.

W końcu dojdzie do ślubu Kasi (Ilona Ostrowska) i Falkowicza (Michał Żebrowski). Na tę okazję panna młoda wybierze nietypową suknię ślubną, bo... w kolorze liliowym. Jednak efekty tych eksperymentów okaże się świetny!

"Na dobre i na złe". Ślub Kasi i Falkowicza. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>>>

Natomiast sama ceremonia niestety nie przebiegnie w spokojnej atmosferze. Zamiast beztroski – skok adrenaliny. A do tego kłótnie i łzy. Problemy zaczną się już o poranku, gdy pan młody odkryje, że… nie może mówić. Profesor od razu przyjedzie na badania do szpitala i trafi pod opiekę Borysa (Marcin Zacharzewski) oraz Szczepana (Kamil Kula).

Gardło nie jest nawet zaczerwienione, nie ma cech infekcji…
Ale wygląda pan profesor, jakby wstał lewą nogą… 
Damy przeciwzapalne…
Może… alergia?
Jest pan na coś uczulony?

Zdenerwowany – i wciąż pozbawiony głosu – Falkowicz chwyci w końcu długopis i na swojej karcie pacjenta napisze wielkimi literami:

MAM ŚLUB!

Kadr z 'Na dobre i na złe'Kadr z 'Na dobre i na złe' Karina Szymczuk / Artrama

Tak, by doktora Jakubka odpowiednio "zmotywować"... A Borys zblednie i wezwie na pomoc kolegów. Doktor Tretter (Piotr Garlicki), radiolog Paweł (Marcin Sianko) – w ciągu kolejnych minut o chorobie profesora dowie się niemal cały szpital.

Jak nie będzie w stanie powiedzieć "tak", to ślub jest ważny czy nie?


Michał (Mateusz Janicki) właśnie w ten sposób odkryje, że Kasia już za kilka godzin ma zostać mężatką... Kolejne badania i leki nie przyniosą choremu ulgi, choć przypadkiem dyrektora zajmie się sam Tretter.

Gardło czyste… Nieco jakby nabrzmiałe… - mówił.

Tymczasem w domu Falkowicza Aleksa (Michalina Sosna) zacznie ostatnie przygotowania do wesela… i o mało nie straci przez to życia! O poranku Matylda (Emilia Czaja) odkryje, że jej sukienka jest za duża, więc Aleksa sięgnie po szpilki - by "kryzys" zażegnać.

Jak na słonia! Mieli zwęzić…
Zaznaczę szybko, gdzie i o ile… Jeszcze zdążą!

Chwilę później dziewczyna przewróci się i… połknie jedną ze szpilek! Kasia od razu wezwie pogotowie i Aleksa trafi w końcu do szpitala.
Falkowicz, widząc swoją ślubną konsultantkę, będzie w szoku.

Co się stało?!
Miała szpilki w ustach, przewróciła się na plecy
Odczuwa ją pani gdzieś? Boli panią? Gdzie?! Od razu na RTG!

Profesor podbiegnie, by pokierować "akcją"... i przy okazji nagle odzyska głos. Ku sporemu zaskoczeniu kolegów. Ale na tym problemy pana młodego się nie zakończą…

Gdy Kasia będzie się szykować do ślubu, odwiedzi ją Barbara (Agnieszka Pilaszewska) i spróbuje zmusić, by wyznała Michałowi, że to właśnie on jest ojcem Matyldy. Smuda zaprotestuje i to ostro.

Matylda (…) przeszła piekło przez ciebie! Chcesz jej drugi raz zniszczyć życie?! Wszystko dla jedynego syneczka... Po trupach innych ludzi! Matylda ma pełną rodzinę i jest szczęśliwa... Nie sprawdzaj, do czego jestem zdolna!
Jestem poważnie chora.(...) Nie zabiorę tej tajemnicy do grobu!

Później Kasię czeka równie trudna rozmowa z Michałem… Wilczewski spróbuje powstrzymać ukochaną, zanim popełni życiowy błąd.

Co ty robisz, Kaśka? To niemożliwe, że chcesz za niego wyjść!

Prawniczka jednak kolejny raz go odepchnie…

Chcę. Chcę za niego wyjść!
Co było w przeszłości, niech tam zostanie...
Wyjdź za mnie!(…) Kocham cię. I wiem, że ty też.
Jeśli mnie kochasz… pozwolisz mi być szczęśliwą. Z moim za chwilę mężem... i dzieckiem.
Tego chcesz?!
 Tego chcę!

A Michał, wzburzony… postanowi w końcu rzucić pracę! O czym jako pierwszy dowie się Falkowicz.

Złożę za chwilę wypowiedzenie. Z prośbą o zwolnienie z konieczności świadczenia pracy w trybie natychmiastowym!

Tuż przed uroczystością Falkowicz odkryje, że Michał planuje rzucić pracę, wyjechać z Leśnej Góry i zniknąć w końcu z życia jego oraz Kasi… i od razu odzyska humor! Nieświadomy, że nadal siedzi na "bombie zegarowej". Jego narzeczona będzie o krok od załamania i - ukryta w łazience – zaleje się łzami. Alexa - wedding plannerka – popełni za to fatalny błąd, przez który na ślubie nie pojawi się w ogóle urzędnik, który... miał go udzielić.

Największym zagrożeniem dla szczęścia młodej pary okaże się jednak… Barbara! Bo to właśnie ona wyzna w końcu Michałowi, że jest ojcem Matyldy.

Boję się, że mnie znienawidzisz… Że stracę syna… Nie miałeś skończonych 16 lat, uwiodła cię dojrzała kobieta, mężatka… Byłeś zdolny: czerwone paski, olimpiady…
Co zrobiłaś? Mamo?
Nie poszedłbyś na medycynę... Nie był tym, kim dziś jesteś! Przez lata myślałam, że dobrze zrobiłam. Ale kiedy zobaczyłam Matyldę…

Tymczasem w Leśnej Górze sytuacja będzie napięta… ale w finale Falkowicz dokona małego cudu – i zorganizuje ślub przed szpitalem. Uroczystość poprowadzi sam burmistrz, który będzie akurat na jednym z oddziałów z chorą żoną. A świadkami zostaną niemal wszyscy pracownicy. Profesor nadal będzie miał co prawda "problem" z głosem, jednak Aleksa szybko postawi diagnozę:

Ja wiem, co panu jest... To szczęście. Wzruszenie tak silne, że aż... chce się płakać. I człowiek nie może mówić... Pan po prostu pierwszy raz bierze ślub z miłości!

I w finale Falkowicz zostanie w końcu mężem Kasi…

Uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z Katarzyną Smudą... I uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe...

Jako pierwsza gratulacje złoży nowożeńcom Matylda:

Mamo! Nareszcie!
Szczęśliwa?
Mam najlepszego tatę na świecie!

Tymczasem przed szpitalem zjawi się nagle… Michał! Zazdrosny, zraniony – i wściekły na Kasię za to, że tyle lat go okłamywała. Co wydarzy się dalej?

Emisja odcinka numer 721 już 21 listopada o godz. 20:55... Takich emocji lepiej nie przegapić!

MM

Więcej o: