Najpierw Majewski, teraz Korwin Piotrowska. Czy tragedia pożaru dotknęła tylko gwiazdy TVN?

Pożar domu to wielka tragedia. W ostatnim czasie dotknęła ona dwie gwiazdy TVN: Karolinę Krowin Piotrowską i Szymona Majewskiego. Jednak nie tylko oni musieli zmagać się z takim dramatem. Kto jeszcze go doświadczył?
Karolina Korwin-Piotrowska Karolina Korwin-Piotrowska Kapif

Karolina Krowin Piotrowska

W poniedziałek około godziny 8 rano wybuchł pożar w bloku przy ulicy Zwycięzców 48 w Warszawie, niestety tragedia dotknęła także mieszkanie Karoliny Krowin Piotrowskiej. Na szczęście dziennikarki nie było wtedy w domu.

 

18.02.2013 Warszawa . Strazacy podczas gaszenia pozaru mieszkania na Saskiej Kepie przy ulicy Zwyciezcow 45 .  fot. Dariusz Borowicz / Agencja GazetaFot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

 

18.02.2013 Warszawa . Strazacy podczas gaszenia pozaru mieszkania na Saskiej Kepie przy ulicy Zwyciezcow 45 .  fot. Dariusz Borowicz / Agencja GazetaFot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Płomienie wyrządziły sporo strat. Niestety pożaru nie przeżyły ukochani pupile Korwin-Piotrowskiej.

W pożarze ucierpiały dwa psy i dwa koty. Spłonęło także wyposażenie przedpokoju - powiedział nam mł. kpt. Michał Konopka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Zwierzęta Karoliny Korwin-PiotrowskiejScreen z Facebook.com

Zwierzęta Karoliny Korwin-PiotrowskiejScreen z Facebook.com

Zwierzęta Karoliny Korwin-PiotrowskiejScreen z Facebook.com

 

18.02.2013 Warszawa . Strazacy podczas gaszenia pozaru mieszkania na Saskiej Kepie przy ulicy Zwyciezcow 45 .  fot. Dariusz Borowicz / Agencja GazetaFot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Szymon Majewski z żoną. Szymon Majewski z żoną. Kapif

Szymon Majewski

W nocy z 14 na 15 listopada zeszłego roku spłonęło ponad stumetrowe mieszkanie Szymona Majewskiego. Na szczęście ani jemu, ani jego rodzinie nic się nie stało. Nikogo nie było w tym czasie w domu.

Strażacy o pożarze domu na Młocinach zostali powiadomieni o godz. 20.14. Na miejsce wysłano 11 zastępów straży pożarnej. - Ogień pojawił się w budynku dwupiętrowym z poddaszem. Musimy całkowicie rozebrać konstrukcję pokrycia budynku - mówił Gazecie wieczorem st. asp. Andrzej Gromek ze stołecznej straży pożarnej.

Nocna akcja strażaków na WóycickiegoAG

Prócz straży pożarnej na miejscu pojawili się równie szybko paparazzi, którzy robili zdjęcia na miejscu tragedii. Wywołało to ogromne oburzenie Majewskiego. W obliczu nieszczęścia swojej rodziny nerwy wzięły górę i komik wdał się w bójkę z fotoreporterami.

Jednocześnie będąc w skrajnych stresie muszę zmagać się w wizytami ? panów" paparazzi i innych hien, którzy zatrudniani przez szmatławce fotografują moje spalone mieszkanie, mnie i moją rodzinę. Dwa razy nie wytrzymałem i wdałem się w bójkę z tymi hienami z aparatami. Nie jestem w stanie zrozumieć jakimi ludźmi trzeba być żeby w takim momencie szukać sensacji i okazji do zarobku - napisał na swoim Facebooku.

Pożar spowodował spore zniszczenia. Spłonął praktycznie cały dach. Prezenter jednak nie został bez przysłowiowego dachu nad głową. Na szczęście Majewski jest przezorny i już 2 lata temu pomyślał o zabezpieczeniu przyszłości. Według "Na Żywo" showman kupił dla swoich dzieci kilka mieszkań w centrum Warszawy.

Robert De Niro Robert De Niro JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer

Robert De Niro

Ze skutkami pożaru musiała się też zmagać ikona światowego kina - Robert De Niro. W czerwcu zeszłego zapalił się nowojorski luksusowy apartament amerykańskiego gwiazdora. Jak podał NewYorkPost.com spłonęło niemal całe piąte piętro, gdzie mieściło się mieszkanie aktora. Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Ucierpiały też sąsiednie kondygnacje w budnyku: czwarta i szósta.

Miałem problem z opuszczeniem budynku. Dym był tak czarny i gęsty, że nie mogłem oddychać - mówił w wywiadzie dla NewYorkPost.com Gail W., sąsiad z szóstego piętra.

Strażacy długo męczyli się z pożarem, gasili go ponad dwie godziny. Powodem tragedii miała być suszarka do ubrań, która w trakcie pracy się zapaliła. Na szczęście nie było ofiar w ludziach, mieszkańcy z pewnością muszą liczyć się ze sporymi kosztami. Mieszkania w okolicy z 88 Central Park West kosztują po 25 milionów dolarów.

Katarzyna Gaertner Katarzyna Gaertner AG

Katarzyna Gaertner

Początek zeszłego roku nie był udany dla kompozytorki Katarzyny Gaertner i jej męża aktora znanego z "Nocy i dni", Kazimierza Mazura. W nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 stycznia 2012 roku w ich domu w Komaszycach w powiecie koneckim (woj. świętokrzyskie) wybuchł pożar.

Wybiegłam z domu w koszuli nocnej - opowiadała "Se.pl" kompozytorka. - To był taki stres, że przez trzy tygodnie nie mogłam wstać z łóżka.

Ogień strawił cały budynek, w tym mieszczące się w nim studio nagrań, a także wszystkie nagrania, nuty, instrumenty. W ogniu przepadły też ostatnie prace artystki. Straty były ogromne, szacowano je na 3,5 mln zł.

Przyczyną pożaru był brak prawidłowej izolacji i zabezpieczenia metalowego przewodu spalinowego, który przechodził przez połać dachu wykonaną z desek i pokrytych papą. Budynek miał drewnianą więźbę dachową, a także stropy - podaje Wprost.pl.

Akcja strażaków trwała kilkanaście godzin, utrudniał ją silny mróz. Wszystkie hydranty bowiem pozamarzały, trzeba więc było wyrąbywać przeręble w pobliskim stawie i rzece Drzewiczce, nad którą stoi dom.

 

Katarzyna GaertnerAG

Pożar pochłonął praktycznie cały ich dobytek, nie dało się  nic uratować, nawet ślubnych obrączek. Parze udało się wyjść na prostą tylko dzięki pomocy przyjaciół i ludzi dobrej woli. Gdyby nie oni, kompozytorka i jej mąż nie mieliby nawet gdzie spać i w co się ubrać. Jak podaje Se.pl, Maryla Rodowicz, dla której Katarzyna Gaertner stworzyła największe przeboje (m. in słynną "Małgośkę"), przesłała ubrania i rzeczy codziennego użytku. Pomocną dłoń wyciągnęła również Halina Frąckowiak oraz wójt, który kupił materac do spania.

Ludzie przesyłali pieniądze z całego świata - mówi Katarzyna Gaertner Se.pl  - Jedna pani przysłała 20 złotych i przepraszała, że tylko tyle, bo jest na rencie. To było wzruszające - dodała ze łzami w oczach.
Mario Balotelli. Mario Balotelli. Forum

Mario Balotelli

Pożar domu przeżył też słynny piłkarz Mario Balotelli. Gwiazda futbolu jednak na własne życzenie zafundowała sobie taki dramat. Kontrowersyjny zawodnik Manchester City puszczał z okna  swojej w łazienki fajerwerki. To od nich zapaliły się ręczniki, a potem cały dom w Mottram St Andrew w hrabstwie Cheshire. Gdy płomienie zajęły pierwsze piętro, 21-latek zmuszony był do opuszczenia budynku.

Około godziny 1 w nocy wezwano straż pożarną oraz policję, ponieważ Balotelli próbował wrócić do płonącego domu, aby zabrać walizkę i pieniądze. Strażacy ogień opanowali w pół godziny.

mario balotelliforum

Fatalne zdarzenie miało miejsce na dzień przed bardzo ważnym meczem. Drużyna Włocha - Manchester City - walczyła wówczas na Old Trafford z odwiecznym, lokalnym rywalem - Manchester United.

Rihanna

Również Rihanna brała udział w pożarze. Doszło do niego pół roku temu, w luksusowym hotelu Corinthia w Londynie. Piosenkarka wraz z innymi 300 gośćmi została ewakuowana przez straż pożarną. Rihanna oczywiście relacjonowała wszystko na Twitterze.

Rihannascreen z Twitter.com

Wczesnym rankiem obsługa hotelowa zauważyła w szybie windy na siódmym piętrze hotelu. Straż pożarna przyjechała na miejsce o godzinie 6:22. Na szczęście ani Barbadosce, ani żadnemu innemu z gości Corinthii, nic się nie stało. Dzięki sprawnej akcji strażaków obyło się także bez większych szkód, więc dość szybko można było z powrotem wrócić do hotelu.

Rubina Ala, gwiazda "Slumdog Millionaire"

Na początku mają 2011 slumsy Garib Nagar w Mumbaju ogarnął ogromny pożar. W jego wyniku został praktycznie doszczętnie zniszczony dom Rubiny Ali, dziecięcej gwiazdy filmu "Slumdog Millionaire".

Byłam z rodziną w domu, gdy wybuchł pożar. Oglądaliśmy telewizję, usłyszeliśmy hałas. Złapaliśmy co było pod ręką i uciekliśmy - czytamy relację 12-latki na Gazeta.pl. - Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie.

Rubina Ali, who acted as young Latika in the oscar-winning film "Slumdog Millionaire", sits amid the ruins of the Gharib Nagar slum in Mumbai March 5, 2011. A fire gutted the slum, a large shanty town which is home to thousands of residents next to Bandra station in Mumbai's suburbs, on Friday evening. The makeshift shack where Ali lived was also destroyed in the blaze. REUTERS/Danish Siddiqui    (INDIA - Tags: DISASTER ENTERTAINMENT)Fot. DANISH SIDDIQUI REUTERS

Rubina Ali, who acted as young Latika in the oscar-winning film "Slumdog Millionaire", jumps as she inspects the ruins of the shanty she lived in Gharib Nagar slum in Mumbai March 5, 2011. A fire gutted the slum, a large shanty town which is home to thousands of residents next to Bandra station in Mumbai's suburbs, on Friday evening. The makeshift shack where Ali lived was also destroyed in the blaze. REUTERS/Danish Siddiqui  (INDIA - Tags: DISASTER ENTERTAINMENT)Fot. DANISH SIDDIQUI REUTERS

Dziewczynka, która wcieliła się w rolę małej Latiki, straciła wszystkie swoje pamiątki i nagrody za obraz "Slumdog Millionaire". Spłonęła również cała jej kolekcja gazet i zdjęć związanych z filmem. Na szczęście pomocną dłoń do dziewczynki i jej rodziny wyciągnął Danny Boyle, reżyser filmu. Założył on specjalny fundusz, dzięki któremu Rubina mogła przeprowadzić się do nowego mieszkania.

A hut is seen consumed by flames in a fire that broke out in a slum in Mumbai, India,March 4, 2011. A major fire gutted a large slum settlement, home to hundreds of residents, next to Bandra station in Mumbai's suburbs.(AP Photo/Rafiq Maqbool)Fot. Rafiq Maqbool AP

 

Bilans wielkiego pożaru w Mumbaju jest zastraszający: 21 osób zostało rannych, a 2000 straciło dach nad głową. Przyczyny tragedii są nadal niejasne, jednak jak podkreśla agencja AP - w slumsach najczęstszym powodem pożarów są awarie związane z nielegalnym pobieraniem prądu.

 

Indians crowd around the site of a fire in a slum in Mumbai, India, Saturday, March 5, 2011. Fires break out in Mumbai's sprawling slums, usually sparked by electrical short circuits from thousands of illegal power connections. (AP Photo/Rafiq Maqbool)Fot. Rafiq Maqbool AP

Nick Nolte Nick Nolte AP/Chris Pizzello

Nick Nolte

W 2008 roku w wyniku pożaru ucierpiał także Nick Nolte. Znany hollywoodzki aktor pięć lat temu musiał uciekać przed płomieniami ze swojego luksusowego domu w Malibu, w Kalifornii. Całe szczęście 67-letniemu wówczas aktorowi nic się nie stało. Miał jedynie kilka zadrapań. Powstały one najpewniej w wyniku bohaterskiej, choć daremnej próby opanowania ognia przez gwiazdora. Strażakom udało się ugasić pożar po 10 minutach.

Inspektor Sam Padilla ze straży pożarnej okręgu Los Angeles poinformował, że przyczyną pożaru było najprawdopodobniej spięcie w instalacji elektrycznej. Pożoga wyrządziła straty na blisko 1,5 miliona dolarów.

 

Nick NolteNick Nolte w The Prince of Tides - fot. Columbia Pictures

Kate Winslet Kate Winslet Harper's Bazaar skan

Kate Winslet

W mrożących krew w żyłach wydarzeniach brała też udział Kate Winslet. Wraz ze swym partnerem i dziećmi przybywała w luksusowej willi miliardera Richarda Bransona, na jego prywatnej wyspie Necker na Karaibach.

Około 4 rano czasu lokalnego w trakcie silnej burzy z piorunami, która przechodziła nad wyspą należącą do Bransona, wybuchł pożar. Jego przyczyną było najprawdopodobniej uderzenie pioruna.

 

branson, wyspawww.privateislandsmag.com

 

Richard BransonREUTERS/JASON REDMOND

 

Pożar strawił prawie cały dobytek miliardera.

Dom jest kompletnie zniszczony. (...) Mieściło się tam moje biuro, straciłem tysiące zdjęć, co napawa mnie wielkim smutkiem" - czytamy wypowiedź Bransona na Rp.pl.

Kate WinsletEast News

Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Kate Winslet nie zapomni jednak nigdy wydarzeń z tamtej nocy.

Nigdy nie zapomnę widoku Richarda, obejmującego moje dzieci, gdy patrzyliśmy płomienie, mówił wtedy "Zdajesz sobie sprawę, że wszystko co jest w życiu ważne, to ludzie, których kochasz. Reszta to tylko rzeczy. I nic z nich nie jest naprawdę ważne - czytamy słowa aktorki na Huffingtonpost.co.uk.
Damian Damięcki, Grażyna Brodzińska Damian Damięcki, Grażyna Brodzińska Kapif

Damian Damięcki

W zeszłym roku nie tylko Szymon Majewski ucierpiał z powodu pożaru. Na warszawskich Młocinach, tym samym budynku, w którym znajdowało się mieszkanie gwiazdora TVN mieszkał też aktor Damian Damięcki.

Ogień zauważyła spacerująca z psem sąsiadka aktorów. Strażacy musieli przecinać dach, żeby zlokalizować źródło ognia. Walczyło z nim aż 11 zastępów straży pożarnej - czytamy na Sfora.pl.

Pożar był wyjątkowo silny, trzeba było ewakuować z bloku około 20 osób. Damięcki miał jednak więcej szczęścia niż Majewski. Gwiazdor TVN mieszkał bowiem na poddaszu, gdzie zaczęła się pożoga.

Więcej o: