Szymon Majewski

Szymon Majewski

Szymon Majewski to polski dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy. Jest również aktorem. Prowadził popularne show w telewizji TVN pt. "Szymon Majewski Show". Słuchacze Radia Zet kojarzą go jako prowadzącego kilku audycji.


Pełne imię i nazwisko: Szymon Majewski
Data urodzenia: 1 czerwca 1967r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: dziennikarz, prezenter
Rodzina: żona Magdalena, córka Zofia, syn Antoni
Twitter: twitter.com/szymonsupersam
Facebook: facebook.com/SzymonMajewskiSam

Szymon Majewski - rozwój kariery

Szymon Majewski urodził się w Warszawie. Ukończył w tym mieście liceum. Od zawsze pociągała go praca w radiu. W 1990 roku udało mu się dostać do Radia Zet, gdzie pracował jako prowadzący. Prowadził programy "Sponton", "Szymoniada" oraz "Majewidada". Współtworzył również program "Grupa Szczepana". Współpracę z Radiem Zet zakończył w 2005 roku. W międzyczasie Szymon Majewski rozpoczął swój romans z telewizją. Współpracował z Canal+ oraz TVP. Tworzył programy takie jak "Szymon mówi Show" czy "Sympatyczny program dla miłych ludzi". W marcu 2004 roku rozpoczął współpracę z telewizją TVN. W latach 2004-2005 był gospodarzem programu "Mamy Cię!".

Szymon Majewski Show

5 września 2005 roku stacja TVN wyemitowała pierwszy odcinek autorskiego programu Szymona Majewskiego. Przez kolejnych sześć lat Szymon prowadził program rozrywkowy "Szymon Majewski Show". Program cieszył się dużą oglądalnością. Szymon i zaproszeni przez niego goście komentowali niefortunne wydarzenia ze świata polityki, parodiowali wykonania popularnych piosenek, odgrywali różne scenki tematyczne. Stałym elementem programu były "Rozmowy w tłoku", czyli satyra na program prowadzony przez Ewę Drzyzgę. Na potrzeby programu Majewski stworzył postać Ędwarda Ąckiego, w którego się wcielał. Ącki powstał w celu sparodiowania i wyśmiania polskich polityków. Szymon Majewski dzięki swojemu show zdobył w Polsce dużą popularność. W 2009 został zagrodzony Telekamerą w kategorii "program telewizyjny, osobowość telewizyjna". W 2010 w tej samej kategorii zdobył Złotą Telekamerę.

Zobacz także:

Kuba Wojewódzki - Bilguun Ariunbaatar - Marcin Prokop

szymon majewski

Więcej o:

szymon majewski