Melania Trump

Melania Trump

Melania Trump to dziś pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, żona Donalda Trumpa. Była popularną europejską modelką. Aktualnie media bardzo uważnie śledzą przede wszystkim zmianę stylu Melanii, dotąd nieco kiczowatego, obecnie już bardziej zbliżonego do stylu idealnej Pierwszej Damy.

Imię i nazwisko: Melania Trump (Melania Knavs, Melania Knauss)
Data urodzenia: 26.04.1970
Miejsce urodzenia: Sevnica, Słowenia
Zawód: modelka
Facebook: facebook.com/MelaniaTrump
Instagram: @melaniatrump

Melania Trump – życie prywatne i zawodowe

Melania Trump urodziła się w 1970 roku w maleńkim leżącym blisko Lublany słoweńskim miasteczku Svenica jako Melania Knavs. W 1985 roku wraz z rodziną Melania przeprowadziła się do Lublany, gdzie skończyła Średnią Szkołę Projektowania i Fotografii. W wieku 16 lat rozpoczęła pracę w modelingu, początkowo pozowała dla słoweńskiego fotografa mody Stane Jerko, a dwa lata później podpisała swój pierwszy kontrakt z agencją modelek z Mediolanu. Po szkole przez rok Melania studiowała na Uniwersytecie Lublańskim na wydziale projektowania. W tym czasie bardzo intensywnie rozwijała się jej kariera modelki, dlatego przerwała edukację, przeniosła się do Mediolanu i kontynuowała pracę w tym charakterze. Potem przeniosła się do Paryża i zmieniła nazwisko nadając mu na niemieckobrzmiącą formę Knauss. Przez lata pracowała z największymi fotografami, trafiała na okładki najpopularniejszych czasopism modowych. W 1996 roku Melania przyjechała do USA z wizą turystyczną, która nie pozwalała jej na legalną pracę. Po kilku miesiącach otrzymała wizę, która pozwalała na pracę, jednak obligowała Melanię do corocznego jej odnawiania. We wrześniu 1998 roku Melania poznała Donalda Trumpa, a w 2005 roku została jego trzecią żoną. W marcu 2006 roku Melania dostała amerykańskie obywatelstwo i urodziła syna Barrona Trumpa. W 2010 roku Melania rozpoczęła działalność biznesową promując swoją kolekcję biżuterii, a trzy lata później wypuszczając autorską linię kosmetyków.

Melania Trump – metamorfoza stylu

Przez lata Melania Trump kojarzona była z kiczem, nosiła głęboko wydekoltowane, błyszczące sukienki, futra. Rola Pierwszej Damy wymaga od niej radykalnej zmiany stylu. Paradoksalnie, mimo że kariera zawodowa Melania związana była z modą, z uwagi na poglądy męża Melania miała trudności ze znalezieniem projektanta, który popracowałby nad jej stylem. Ostatecznie pomoc w poszukiwaniu nowego stylu Melanii okazali Ralph Lauren i Karl Lagerfeld. Efekty ich pracy mogliśmy oglądać podczas kampanii prezydenckiej oraz imprez towarzyszących zaprzysiężeniu. Melania jest na dobrej drodze do tego, abyśmy mogli już niebawem nazywać ją ikoną stylu.

melania trump

Więcej o:

melania trump

Wypowiedzi na forum o:

melania trump

 • Zagadka piekna sukni Melanii Trump - light

  cytuje "Melania Trump wciąż zachwyca klasą i stylem. Pierwsza Dama USA rzadko popełnia modowe grzechy, a kreacje mają dla niej mocno dyplomatyczne znaczenie. Tym razem założyła piękną wiosenną sukienkę z elementem, który związany

 • Re: Melania Trump

  A to na wielu zdjęciach jest widoczne. I na filmikach, o, na przykład tu:

 • Re: Zagadka piekna sukni Melanii Trump - light

  pod tym linkiem jest sporo fotek i niektóre stroje mają naprawdę efekt wow -- Fajna książka dla dzieciaka

 • Re: Dziennikarka krytykuje gust Melanii Trump.

  Dokładnie jak napisałaś. Melanie Trump to piękna i szykowna kobieta która nie wydziwia bo nie musi i właśnie tym różni się od owego dziwadła które na siłę się pompuje i próbuje swoim dziwactwem zainteresować /raczej zaszokować/ opinię publiczną.

 • Re: Zagadka piekna sukni Melanii Trump - light

  daisy napisała: > a w ogóle to Melania rzeczywiście umie się ubrać Hmmm ? nie to ladne, co ladne ;) Dla mnie to przy Melanie nawet nasza "przesna Zoska" wyglada jak dama :D Z tym, ze ja mam bias wiec sie nie bede upierac ;) Cheers. -- "There is a crack in everything, that's how the light gets in"

 • Re: Melania Trump.

  Ciekawostki: First Lady ktora od 200 lat nie urodzila sie w USA panieskie nazwisko Melanija Knavs ktore zmienila z powodow komecjalnych na Melania Knauss pracowala nielegalnie w USA zfalszowala swoje wykrztalcenie Clintonowie byli jej goscmi weselnymi przybrany syn jest mlodszy od niej o cale

 • Re: Dziennikarka krytykuje gust Melanii Trump.

  czarek_sz napisał: > Dokładnie jak napisałaś. Melanie Trump to piękna i szykowna kobieta która nie w > ydziwia bo nie musi i właśnie tym różni się od owego dziwadła które na siłę się > pompuje i próbuje swoim dziwactwem zainteresować /raczej zaszokować/ opinię pu > bliczną. Mozna to porównać z

 • Re: Strój Melanii Trump w Korei Płdn...

  nie mogę czytac onet ... nie moge się pozbyć jakiejś reklamy czy to o ten strój ?chodzi?

 • Re: Melania-trump-wola-pomocy-wreszcie-mamy-dowod

  ILE W TYM PRAWDY??? "" Co naprawdę dzieje się w domowym zaciszu prezydenta pozostaje tajemnicą. Sądząc jednak po tegorocznych dekoracjach świątecznych, panuje tam przejmujący chłód. """

 • Re: Jeszcze jedno pytanie o Melanie Trump

  Napisalam, ze jest roznica miedzy obcokrajowcami, ktorzy nauczyli sie jezyka, a nativami. I to wlasnie warto wiedziec i nie popadac w przesade czy sztuczne szlifowanie akcentu. Bardziej chodzilo mi o to, ze jest multum native akcentow w angielskim i brzmieniowo to bardzo zroznicowany jezyk. Dlatego