Melania Trump

Melania Trump

Melania Trump to dziś pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, żona Donalda Trumpa. Była popularną europejską modelką. Aktualnie media bardzo uważnie śledzą przede wszystkim zmianę stylu Melanii, dotąd nieco kiczowatego, obecnie już bardziej zbliżonego do stylu idealnej Pierwszej Damy.

Imię i nazwisko: Melania Trump (Melania Knavs, Melania Knauss)
Data urodzenia: 26.04.1970
Miejsce urodzenia: Sevnica, Słowenia
Zawód: modelka
Facebook: facebook.com/MelaniaTrump
Instagram: @melaniatrump

Melania Trump – życie prywatne i zawodowe

Melania Trump urodziła się w 1970 roku w maleńkim leżącym blisko Lublany słoweńskim miasteczku Svenica jako Melania Knavs. W 1985 roku wraz z rodziną Melania przeprowadziła się do Lublany, gdzie skończyła Średnią Szkołę Projektowania i Fotografii. W wieku 16 lat rozpoczęła pracę w modelingu, początkowo pozowała dla słoweńskiego fotografa mody Stane Jerko, a dwa lata później podpisała swój pierwszy kontrakt z agencją modelek z Mediolanu. Po szkole przez rok Melania studiowała na Uniwersytecie Lublańskim na wydziale projektowania. W tym czasie bardzo intensywnie rozwijała się jej kariera modelki, dlatego przerwała edukację, przeniosła się do Mediolanu i kontynuowała pracę w tym charakterze. Potem przeniosła się do Paryża i zmieniła nazwisko nadając mu na niemieckobrzmiącą formę Knauss. Przez lata pracowała z największymi fotografami, trafiała na okładki najpopularniejszych czasopism modowych. W 1996 roku Melania przyjechała do USA z wizą turystyczną, która nie pozwalała jej na legalną pracę. Po kilku miesiącach otrzymała wizę, która pozwalała na pracę, jednak obligowała Melanię do corocznego jej odnawiania. We wrześniu 1998 roku Melania poznała Donalda Trumpa, a w 2005 roku została jego trzecią żoną. W marcu 2006 roku Melania dostała amerykańskie obywatelstwo i urodziła syna Barrona Trumpa. W 2010 roku Melania rozpoczęła działalność biznesową promując swoją kolekcję biżuterii, a trzy lata później wypuszczając autorską linię kosmetyków.

Melania Trump – metamorfoza stylu

Przez lata Melania Trump kojarzona była z kiczem, nosiła głęboko wydekoltowane, błyszczące sukienki, futra. Rola Pierwszej Damy wymaga od niej radykalnej zmiany stylu. Paradoksalnie, mimo że kariera zawodowa Melania związana była z modą, z uwagi na poglądy męża Melania miała trudności ze znalezieniem projektanta, który popracowałby nad jej stylem. Ostatecznie pomoc w poszukiwaniu nowego stylu Melanii okazali Ralph Lauren i Karl Lagerfeld. Efekty ich pracy mogliśmy oglądać podczas kampanii prezydenckiej oraz imprez towarzyszących zaprzysiężeniu. Melania jest na dobrej drodze do tego, abyśmy mogli już niebawem nazywać ją ikoną stylu.

melania trump

Więcej o:

melania trump

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.