Maja Hyży

Maja Hyży

Maja Hyży to polska popowa wokalistka, uczestniczka programu typu talent show „X- Factor” i była żona popularnego wokalisty Grzegorza Hyżego. Po rozwodzie, który nastąpił krótko po ich wspólnym występie w programie stacji TVN, związała się z biznesmenem Mateuszem Wesołowskim.

Imię i nazwisko: Maja Hyży
Data i miejsce urodzenia: 03.12.1989 roku Kołobrzeg
Zawód: wokalistka
Facebook: facebook.com/majahyzy
Instagram: @majahyzy

Maja Hyży prywatnie

Maja Hyży urodziła się w Kołobrzegu w 1989 roku. Od dziecka interesowała się muzyką, chętnie bawiła się na spotkaniach karaoke. Na jednym z takich imprez karaoke poznała swojego męża – popularnego dziś piosenkarza – Grzegorza Hyżego. Para – już jako małżeństwo - razem zgłosiła się do programu emitowanego przez stację TVN „X- Factor”. Maja podczas castingu zaprezentowała piękne wykonanie utworu Etty James „At last” i trafiła do grupy, którą opiekowała się gwiazda TVN, Kuba Wojewódzki. Oboje wraz z Grzegorzem dotarli do odcinka półfinałowego. Niestety kilka miesięcy po programie małżeństwo rozpadło się. Owocem ich związku są dwaj synowie – bliźniacy: Aleksander i Wiktor. Przez długi czas po rozstaniu z mężem Maja nie spotykała się z nikim, jednak od pewnego czasu możemy ją oglądać na oficjalnych uroczystościach, np. na gali Fryderyki w objęciach biznesmena z Ciechanowa, Mateusza Wesołowskiego. Maja w wywiadach przyznaje, że traktuje ten związek bardzo poważnie, myśli o poślubieniu Mateusza Wesołowskiego i cieszy się, że jej synowie akceptują nowego partnera.

Kariera artystyczna Mai Hyży

W 2013 roku po udziale w programie „X-Factor” Maja nagrała utwór „Zgadnij”, a rok później „Bluza”, do którego powstał także teledysk. 24.03.2015 roku ukazał się debiutancki album artystki, pt. ”W chmurach”. Płyta została wydana w Polsce przez QL City, a w pracach nad materiałem pomagali artystce Paulina Przybysz, Piotr Siejka i Agnieszka Burcan. Płytę promował utwór „Będę kochać”, do którego nakręcono teledysk w reżyserii Michała Kwiatka. Maja Hyży po nagraniu płyty, w czerwcu 2015 roku wzięła udział w koncercie „Superpremier” na jednym z najważniejszych polskich festiwali na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

maja hyży

Więcej o:

maja hyży