Maciej Zakościelny

Maciej Zakościelny

Maciej Zakościelny to polski aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, wokalista. Szerszej publiczności znany między innymi z takich filmów, jak "Tylko mnie kochaj", "Dlaczego nie!", "Listy do M. 2" i seriali "Kryminalni", "Strażacy", "Czas honoru", "Czas honoru- Powstanie".

Data urodzenia: 7 maja 1980 r.
Miejsce urodzenia: Stalowa Wola
Pełne imię i nazwisko: Maciej Gracjan Zakościelny
Wzrost: 184 cm
Facebook: Facebook.com/Maciej-Zakościelny
Związki: Iza Miko, Caity Lotz, Paulina Wyka (2016)
Dzieci: Syn (2016)

Maciej Zakościelny: życiorys

Maciej Zakościelny przyszedł na świat 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Już jako małe dziecko bardzo lubił występować przed publicznością. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli, gdzie uczęszczał do klasy skrzypiec, jednak uczył się też gry na fortepianie. Przez pięć lat trenował karate. Był studentem Akademii Teatralnej w Warszawie, jednak nie ukończył jej. Wybrał się w podróż po Europie, a na swoje wydatki podczas niej zarabiał grając na ulicy.

Maciej Zakościelny: kariera

Początkowo Maciej Zakościelny grał mniejsze role m.in. w: "Plebania" (2001-2002), "Na dobre i na złe" (2002-2004), "Samo życie" (2002), "Sfora" (2002), "Stara baśń, kiedy słońce było bogiem" (2003). W 2004 roku zaczął wcielać się w postać podkomisarza Marka Brodeckiego w serialu sensacyjnym emitowanym przez telewizje TVN "Kryminalni". Grał tam przez cztery lata (do 2008 roku), budząc sympatię widzów i zdobywając coraz większą popularność.
W 2006 roku Zakościelny zagrał główną rolę męską w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj". Film odniósł komercyjny sukces, a Maciej doskonale sprawdził się w tym właśnie gatunku. W 2007 roku zagrał w kolejnej komedii romantycznej "Dlaczego nie!", opowiadającej o spełniających się w dużym mieście marzeniach i nieoczywistej miłości. W 2008 roku zaangażowano go do serialu wojennego "Czas honoru", następnie w serialu "Reguły Gry" (2012) i "Czas honoru- Powstanie" (2014). W 2015 roku Zakościelny wystąpił w produkcjach "Persona non grata", "Listy do M. 2" oraz zaczął grać w serialu "Strażacy". Na początku 2016 roku widzowie mogli podziwiać go w komedii "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".
Maciej Zakościelny dwukrotnie wziął udział w projekcie muzycznym "Śpiewając Jazz", podczas którego śpiewał, grał na skrzypcach i pełnił rolę gospodarza wieczoru. Towarzyszyły mu wokalistka Marianna Wróblewska oraz pianistka Beata Przybytek.

Maciej Zakościelny: życie prywatne

Maciej Zakościelny spotykał się z aktorką i tancerką Izabelą Miko, modelką Dianą Tadjuideen-Pakulską, aktorką Caity Lotz, z którą był nawet zaręczony. Potem związał się z Pauliną Wyką, modelką reprezentowaną przez agencję Model Plus. W lipcu 2016 roku przyszło na świat ich pierwsze dziecko - syn.

Zobacz także:

Jakub Wesołowski - Antoni Pawlicki - Jan Wieczorkowski

maciej zakościelny

Więcej o:

maciej zakościelny

  • Maciej Zakościelny został ojcem!

    Radosna nowina dla wszystkich fanów Macieja Zakościelnego. Jak poinformował Jastrzabpost.pl, aktor i jego ukochana Paulina Wyka właśnie zostali rodzicami. Parze urodził się syn. Maciej Zakościelny wydawał się nie mieć szczęścia w miłości. Aktor spotykał się m.in. z Izą Miko, modelką Dianą Tadiudeen

  • Maciej Zakościelny kończy 28 lat

    Maciej Zakościelny przyszedł na świat 28. lat temu w Stalowej Woli. Plotek wyczytał na Wikipedii, że już od najmłodszych lat Zakościelny marzył o aktorstwie i choć do szkoły Szkoły Teatralnej zdawał dwa razy, to jego marzenie w końcu się spełniło. Za pierwszym komisja odrzuciła jego podanie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.