Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka jest aktorką, piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów oraz osobowością telewizyjną. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej (1993 r.) oraz Szkoły Muzycznej II stopnia na Wydziale Fortepianu i Wokalistyki.


Data urodzenia: 03.12.1970 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 1,73 m.
Facebook: Facebook.com/Katarzyna-Skrzynecka-160509974010492
Związki: Zbigniew Urbański (2003-2007; rozwód), Marcin Łopucki (2009-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Alikia Ilia (ur. 2011)

Katarzyna Skrzynecka: początki

Katarzyna Skrzynecka na małym ekranie zadebiutowała w 1985 r., w filmie telewizyjnym "Pewnego letniego dnia". Sześć lat później pierwszy raz zagrała w filmie fabularnym pt. "Cynga" oraz użyczyła swojego głosu w filmie animowanym "Piękna i bestia". W 1990 r. zwyciężyła w konkursie debiutów podczas Festiwalu w Opolu. W 1992 r. zaczęła grać w teatrze - wystąpiła w musicalu "Metro" w Teatrze Dramatycznym, a w 1993 r. - w Teatrze Telewizji w sztuce "Tessa". Także w 1993 r. pojawiła się w serialu telewizyjnym "Wow". W latach 90. zagrała w wielu produkcjach - wystąpiła w kilku filmach (m.in. "Podróż na wschód", "Nocne graffiti", "Księga wielkich życzeń"), sztukach teatralnych (m.in. w "Makbecie" i "Żelaznej konstrukcji"), Teatrze Telewizji ("Balladyna", "Gułag", "Kram z piosenkami", "Człowiek we fraku") oraz w telenoweli "Czułość i kłamstwa" (1999 r.) i serialu "Trzy szalone zera" (1999 r.). Na swoim koncie ma także role dubbingowe w produkcjach Disneya m.in w "Aladynie", "Królu Lwie" i "Anastazji". W 1998 r. nagrała swój pierwszy album "Pół księżyca".

Katarzyna Skrzynecka: rozwój kariery

Skrzyncecka szerokiej publiczności była znana z ról w serialach telewizyjnych. Zagrała w "Dużej przerwie", "Graczykach", "Sukcesie", "Bao-Bab, czyli zielono mi", "Na Wspólnej", "Bulionerzy" czy "Kopciuszku". Pojawiła się w pojedynczych odcinkach takich seriali jak "Na dobre i na złe", "Lokatorzy", "Pensjonat pod Różą", "Daleko od noszy", "Niania", "Na krawędzi" i "Komisarz Alex". W latach 1999-2011 nagrała pięć albumów studyjnych. W 2001 r. wystąpiła w filmie "Listy miłosne". W 2005 r. użyczyła swojego głosu w filmie animowanym "Magiczna karuzela", a dwa lata później - w serialu o tym samym tytule. Oprócz gry w serialach, regularnie występowała na deskach teatru m.in. Teatrze Komedia (m.in. "Stosunki na szczycie", "Chicago", "Stepping out", "Klatka wariatek"), Teatrze Bajka (m.in. w "Sztuce Kochania") i Teatrze Kamienica ("I tak Cię kocham", "Sex, metro i mp3"). W 2009 r. wystartowała w preselekcjach do Eurowizji. Została jedna zdyskwalifikowana - złamała regulamin konkursu, prezentując swój utwór w jednym z odcinków "Tańca z Gwiazdami". Piosenka nie mogła być wówczas publikowana, emitowana na antenach radiowych i telewizyjnych oraz wykonywana publicznie. W tym samym roku, gościnnie zaśpiewała utworze Mezo "Opluj.pl". W 2005 r. wzięła udział w show "Taniec z Gwiazdami" - w kolejnych latach była została jego prowadzącą i rozpoczęła tym samym karierę w telewizji.

Katarzyna Skrzynecka: telewizja

Po udziale 1. edycji "Tańca z Gwiazdami", otrzymała propozycję prowadzenia show (zastąpiła Magdę Mołek). Łącznie była gospodynią 11. edycji tanecznego programu (2-5. wraz z Hubertem Urbańskim, 6-12. z Piotrem Gąsowskim). W 2007 r. otrzymała nominację do Telekamery w kategorii "Rozrywka" (zajęła 3. miejsce). W 2013 r. była współprowadzącą 2. edycji programu "Polski turniej wypieków". W 2014 r. wzięła udział w show "Twoja twarz brzmi znajomo" - została zwyciężczynią 1. edycji programu. W 2. edycji zasiadła w jury, zastępując Katarzynę Kwiatkowską.

Katarzyna Skrzynecka: kampanie reklamowe

Katarzyna Skrzynecka wystąpiła w kilku kampaniach reklamowych i społecznych. W 2003 r. wzięła udział w kampanii WWF pt."Nie kupuj zwierząt z przemytu". W 2006 r. reklamowała pasztety firmy Profi - ta reklama niekorzystnie wpłynęła na wizerunek aktorki, a media ogłosiły Skrzynecką "królową pasztetów". Rok później promowała loterię pisma dla kobiet "Przyjaciółka". W 2010 i 2011 wzięła udział w kampaniach społecznych: "Zerwijmy łańcuchy", "Twoja krew - Moje życie" oraz "Wychowuję, nie tresuję". W 2012 r. wraz mężem, kulturystą Marcinem Łopuckim wzięła udział w programie "Zyskaj Formę w 10. tygodni".

Katarzyna Skrzynecka: życie prywatne

Katarzyna Skrzynecka była związana z piosenkarzem algierskiego pochodzenia, Feridem Lakhdarem. Planowali ślub, jednakże w 2002 r. zerwali zaręczyny. W 2003 r. Skrzynecka wyszła za Zbigniewa Urbańskiego, który był wówczas komisarzem Komendy Głównej Policji. Po trzech latach rozstali się - w 2007 r. rozwiedli się, a w 2015 r. ich małżeństwo zostało unieważnione. W 2009 r. poślubiła Marcina Łopuckiego. Para długo starała się o dziecko. Aktorce mimo problemów udało się zajść w ciążę. W 2011 przyszła na świat ich córka. Małżonkowie nadali jej imię o greckim rodowodzie Alikia Ilia.

Zobacz także:

Doda - Jennifer Lopez - Dorota Gardias

katarzyna skrzynecka

Więcej o:

katarzyna skrzynecka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.