David Beckham

David Beckham

David Beckham to piłkarz pochodzący z Wielkiej Brytanii. Na boisku odnosił liczne sukcesy. Grał w barwach najlepszych klubów świata, takich jak Manchaster United czy Real Madryt. Beckham stał się ikoną popkultury. Pracował jako model. Jest mężem Victorii Beckham, byłej członkini zespołu Spice Girls.

Data urodzenia: 2 maja 1975 r.
Miejsce urodzenia: Londyn (Anglia)
Pełne imię i nazwisko: David Robert Joseph Beckham
Instagram: @davidbeckham
Facebook: Facebook.com/Beckham
Rodzina: żona Victoria Beckham, synowie Brooklyn Joseph, Romeo James i Cruz David, córka Harper Seven

David Beckham: życiorys

David Beckham przyszedł na świat 2 maja 1975 roku w Londynie jako syn stylistki fryzur Sandry West i Davida Edwarda Beckhama. Od najmłodszych lat grał w piłkę, a pasję tę podsycał w nim jego ojciec, z którym kibicował drużynie Manchester United.
Jako junior stawiał pierwsze kroki na murawie w Tottenhamie FC, Brimsdown Rovers.
W 1993 roku został zawodnikiem drużyny Manchester United, jednak na początku nie zasilał podstawowego składu zespołu. Dopiero po krótkiej rezydencji w Preston North End, gdzie strzelił kilka bramek, wrócił do "Czerwonych Diabłów" i bardzo szybko stał się jednym z czołowych zawodników. Klub zdobył aż sześć tytułów mistrza ligi angielskiej i ligę mistrzów UEFA w 1999. Beckham wsławił się niezawodnością w stałych fragmentach gry, między innymi swoimi słynnymi precyzyjnymi dośrodkowaniami.
W 2003 roku David Beckham podpisał kontrakt z drużyną Real Madryt, który kupił go za 37 milionów euro. To w dużej mierze dzięki niemu "Królewscy" wygrali ligę hiszpańską. W 2007 roku piłkarz ogłosił, że przechodzi do drużyny Los Angeles Galaxy, gdzie został najlepiej zarabiającym wówczas piłkarzem świata. Sezonowo był wypożyczany do drużyny A.C.Milan, jednak tam zerwał ścięgno Achillesa i musiał na jakiś czas wycofać się z gry, w tym z udziału w Mistrzostwach Świata w RPA. W 2013 roku przez pół roku był jeszcze zawodnikiem Paris Saint-Germain.
David Beckham oprócz wielu osiągnięć sportowych, stał się swego rodzaju ikoną popkultury i ulubieńcem nie tylko kibiców sportowych. Wielokrotnie uznawany był "najpiękniejszym mężczyzną świata", brał udział w kampaniach reklamowych znanych marek, sygnował swoim imieniem i nazwiskiem różnego rodzaju produkty, stworzył linię ubrań dla sieci H&M. Jest ambasadorem dobrej woli UNICEF, został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

David Beckham: życie prywatne


W 1999 roku David Beckham poślubił wokalistkę słynnego brytyjskiego zespołu Spice Girls, Victorię Adams. Para jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najprężniej działających biznesowo. Mają czworo dzieci: Brooklyn Joseph (ur. 1999 r.), Romeo James (ur. 2002 r.), Cruz David (ur. 2005 r.), Harper Seven (ur. 2011 r.).

Cristiano Ronaldo - Leo Messi - Brooklyn Beckham

david beckham