Alicja Bachleda-Curuś zauroczyła Polskę rolą Zosi Horeszkówny w filmie Andrzeja Wajdy "Pan Tadeusz" z 1999 roku. Miała wtedy zaledwie 16 lat. Co ciekawe, nie był to jej debiut przed kamerą. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w etiudzie Borysa Lankosza. Alicja ma nie tylko talent aktorski, ale także wokalny i już jako dziecko wygrywała polskie festiwale piosenki dziecięcej. Karierę tak naprawdę zaczęła już jako kilkuletnia dziewczynka. W sieci właśnie pojawiło się zdjęcie aktorki z lat 90. Zobaczcie, jak wtedy wyglądała.
Na profilu @Telenostalgia na Instagramie pojawiło się zdjęcie Alicji Bachledy-Curuś z 1998 roku. Aktorka właśnie w tym czasie zagrała w filmie "Pan Tadeusz" i zaczęła być powszechnie znana. Do roli Zosi pokonała sporą konkurencję, bo na casting zgłosiło się półtora tysiąca kandydatek. Fotografia udostępniona w sieci jest ujęciem z popularnego programu dla dzieci "Ziarno". Pamiętacie ten format? Katolicki program dla dzieci i ich rodziców emitowany był w Telewizji Polskiej od 1990 roku, a jego pomysłodawcą i prowadzącym był ksiądz Wojciech Drozdowicz.
Fragmenty odcinka z Alicją można znaleźć w serwisie YouTube. Skromna 16-latka podkreśliła, że po roli Zosi w filmie Wajdy dostaje list z gratulacjami. Zdradziła też, że jej idolką jest Celine Dion i podziwia ją za fenomenalny głos. Alicja zdradziła też, że przeczytała "Pana Tadeusza" ponieważ był lekturą szkolną. "Szczerze mówiąc, za pierwszym razem przeczytałam to z przymusu. Natomiast jak zaczęliśmy już przerabiać tę epopeję z panią od polskiego, to bardzo mi się spodobała" - podkreśliła aktorka.
Alicja Bachleda-Curuś 12 maja skończyła 40 lat. Aktorka miała podwójną okazję do świętowania, bo skończyła kolejną szkołę w Ameryce, gdzie na co dzień mieszka. W przeszłości studiowała iberystykę i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Alicja Bachleda-Curuś studiowała także psychologię i historię sztuki na Uniwersytecie Kalifornijskim. Aktorka ukończyła też Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku, więc nie można odmówić jej ambicji. Urodzinowy czas obfitował więc w dużo atrakcji. "Co to był za tydzień! (Potrzebowałem trochę czasu, żeby to wszystko zrozumieć! ) Moje zakończenie szkoły, niespodzianka wizyta mojej serdecznej przyjaciółki z Polski i bardzo wyjątkowe urodziny wypełnione wspaniałymi kobietami! Mam dużo szczęścia!" - napisała na Instagramie. Więcej przeczytasz tutaj.
Nie pałac ani nie apartament. Tak naprawdę wygląda dom Donalda Tuska
"Otworzyłem oczy, gdy auto było w rowie". Kierowca po raz pierwszy zabrał głos po śmierci Łukasza Litewki
Kulisy zmian w "halo tu polsat". "Cichopek źle wypadła w badaniach"
Królikowski pokazał się publicznie pierwszy raz od czasu rozwodu. Tak się zachowywał
To Karol Nawrocki wcina na śniadanie. Kucharz wygadał się, co dla niego przygotowuje
Ewa Woydyłło wydała oświadczenie po kontrowersyjnym wywiadzie. "Nie miałam złych intencji"
Czwórka dzieci, pies na kolanach, a Hyży prowadzi i nagrywa relację. "To nie tylko kwestia łamania przepisów"
Po obejrzeniu tego programu zaczęłam robić porządki na strychu i w piwnicy. Znalazłam skarby warte konkretne pieniądze
Badach spotkał Jansona po wielu latach. Co słychać u lidera Varius Manx?