Alicja Bachleda-Curu¶

Alicja Bachleda-Curu¶

Alicja Bachleda-Curu¶ to polska aktorka filmowa oraz piosenkarka. Od wielu lat próbuje swoich sił jako aktorka w Stanach Zjednoczonych. W Polsce sławę jej przyniosła rola Zosi w ekranizacji "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy.Pełne imię i nazwisko: Alicja Bachleda-Curu¶
Data urodzenia: 12 maja 1983r.
Miejsce urodzenia: Tampico, Stany Zjednoczone
Zawód: aktorka, piosenkarka
Dzieci: syn Henry Tadeusz
Instagram: @alicjabc
Facebook: Facebook.com/alicjabachledacurus

Alicja Bachleda-Curu¶: dzieciństwo i kariera muzyczna

Alicja Bachleda-Curu¶ przyszła na ¶wiat w Stanach Zjednoczonych, w Meksyku, gdzie spędziła z rodzicami kilka pierwszych miesięcy życia. Stało się tak, ponieważ jej ojciec, Tadeusz Bachleda-Curu¶, pracował tam jako geolog. Po powrocie do Polski zamieszkała z rodzin± w Krakowie, gdzie dorastała. Była utalentowanym dzieckiem, jej zdolno¶ci wokalne przyniosły jej wygrane w konkursach, takich jak Festiwal Piosenki Dziecięcej w Krakowie czy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (kategoria: Poezja ¶piewana). W 1995 roku otrzymała nagrodę Grand Prix TVP1 dla najbardziej uzdolnionej solistki dziecięcej roku. W 2001 roku Alicja Bachleda-Curu¶ wydała swoj± pierwsz± i jedyn± płytę pt. "Klimat".

Alicja Bachleda-Curu¶ i aktorstwo

Alicja Bachleda-Curu¶ ukończyła Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Zagrała w kilku niemieckich produkcjach, a polska publiczno¶ć kojarzy j± najlepiej z kasowej ekranizacji "Pana Tadeusza". Bachleda-Curu¶ wcieliła się tam w rolę Zosi, która przyniosła jej uznanie w oczach krytyków filmowych i widzów.
Przez następnych kilka lat Alicja Bachleda-Curu¶ grała w amerykańskich produkcjach, które przeszły jednak bez większego echa.
W 2009 roku zagrała główn± rolę w amerykańskim filmie "Ondine", gdzie partnerowała Colinowi Farrellowi. Zaczęli się oni spotykać również poza planem filmowym, a owocem ich zwi±zku jest syn Henry Tadeusz. Chociaż para nie jest już razem, to obydwoje podkre¶laj± przyjazne stosunki panuj±ce między nimi.

Zobacz także:

Colin Farrell - Weronika Rosati - Piotr WoĽniak-Starak

alicja bachleda-curu¶

Więcej o:

alicja bachleda-curu¶

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.