Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni to polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Zasłynęła jako wokalistka grupy muzycznej Łzy, z którą zaśpiewała takie przeboje, jak "Agnieszka już dawno", "Opowiem wam jej historię", "Narcyz się nazywam" czy "Jestem jaka jestem".


Data urodzenia: 21 lipca 1980 r.
Miejsce urodzenia: Tworków
Pełne imię i nazwisko: Anna Maria Wyszkoni
Facebook: Facebook.com/aniawyszkoni
Rodzina: partner Maciej Durczak, syn Tobiasz, córka Pola

Anna Wyszkoni: życiorys

Anna Wyszkoni przyszła na świat 21 lipca 1980 roku w Tworkowie. Jest absolwentką II. Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie muzyką.

Anna Wyszkoni: kariera

W 1996 roku Anna Wyszkoni została wokalistką zespołu Łzy wykonującego muzykę z pogranicza popu i rocka. W tym samym grupa nagrała płytę demo, z której to utwory były grane w radiu. W 1998 Łzy wydały debiutancki album "Słońce", z którego pochodzi między innymi utwór "Aniele mój". W lipcu 2000 roku zespół wydał płytę "W związku z samotnością", która przyniosła grupie ogromny sukces komercyjny i zdobyła status platynowej płyty. To z niej pochodzą między innymi przeboje "Narcyz się nazywam", "Agnieszka już dawno ", "Opowiem wam jej historię", "Niebieska sukienka".
Idąc za ciosem Łzy nagrały kolejne albumy: "Jesteś jaki jesteś" (2002, przeboje: "Jestem jaka jestem", "Ja nie lubię nikogo", "Anastazja jestem", "Jestem dilerem"), "Nie czekaj na jutro" (2003, przeboje: "Oczy szeroko zamknięte", "Anka, ot tak", "Julia, tak na imię mam"), "Historie, których nie było" (2005, przeboje: "Pierwsza łza", "Wróciłam").
Anna Wyszkoni rozstała się z zespołem i postawiła na karierę solową w 2010 roku. Do tej pory grupa zdobyła wiele nagród na krajowych festiwalach. W 2009 roku ukazał się pierwszy solowy singiel wokalistki "Czy ten pan i pani", zdobywając Srebrną Premierę w konkursie Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Wyszkoni wydała trzy solowe albumy: "Pan i Pani" (2009, przeboje: "Czy ten pan i pani", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Po to jesteś tu"), "Życie jest w porządku" (2012, przeboje: "Zapytaj mnie o to, kochany", "W całość ułożysz mnie", "Dźwięki nocy"), "Kolędy Wielkie" (2015).

Anna Wyszkoni: życie prywatne

W 2001 roku Anna Wyszkoni urodziła syna Tobiasza z pierwszego małżeństwa z Adamem Pigułą. Po rozwodzie związała się z producentem muzycznym, menadżerem, Maciejem Durczakiem, z którym ma córkę Polę (ur. 2012 r.).

Zobacz także:

Maciej Durczak - Michał Bajor - Sylwia Grzeszczak

anna wyszkoni

Więcej o:

anna wyszkoni