Alicja Janosz

Alicja Janosz

Alicja Janosz to polska piosenkarka i kompozytorka. Sławę zdobyła dzięki uczestnictwu w programie Idol. Wystąpiła w pierwszej jego edycji i została pierwszą w Polsce zwyciężczynią tego typu programu rozrywkowego.


Pełne imię i nazwisko: Alicja Janosz
Pseudonim: Alex
Data urodzenia: 4 czerwca 1985r.
Miejsce urodzenia: Pszczyna
Zawód: piosenkarka, kompozytorka
Instargram: @alicjajanoszofficial
Facebook: facebook.pl/alicjajanosz

Alicja Janosz - życie przed Idolem

Alicja Janosz na świat przyszła w 1985 roku, w Pszczynie. Szkołę średnią ukończyła w Gliowicach. Już jako dziecko była niezwykle muzykalna i chętnie występowała we wszystkich szkolnych przedstawieniach. W 1999 roku zadebiutowała na scenie biorąc udział w musicalu "Piotruś Pan". W 2000 roku zwyciężyła w programie "Szansa na sukces", w którym podbiła serce Kayah swoim wykonaniem utworu "Prawy do lewego". Wygrana ta otworzyła Alicji drogę do kariery.

Alicja Janosz - udział w programie Idol

W 2002 roku Alicja Janosz zgłosiła się na przesłuchania do pierwszej edycji programu Idol. Swoim dziewczęcym głosem oczarowała jury, w skład którego wchodzili: Jacek Cygan, Elżbieta Zapendowska, Kuba Wojewódzki oraz Robert Leszczyński. Na castingu w Katowicach Alicja zaśpiewała piosenkę "Mały deszczyk" i usłyszała upragnione "Jestem na >tak<" od całej czwórki jurorów.
Przez kolejne tygodnie Alicja Janosz wraz z innymi uczestnikami programu rywalizowała o wygraną. Wykonała utwory, takie jak "Skłamałam", "One day in your life", "Sweet dreams", "From Sarah with love". Alicja podbiła serca widzów i to właśnie ona została zwyciężczynią pierwszej edycji programu.

Dalsza kariera Alicji Janosz

Po programie Alicja nagrała debiutancką płytę. Zatytułowała ją "Ala Janosz". Płytę promowała piosenka "Zbudziłam się", na którą spadła fala krytyki związana z tekstem utworu. Na stałe został piosence nadany przydomek "Jajecznica".
Kolejny album Alicji Janosz ukazał się dopiero w 2011 roku. Krążek "Vintage" nie odnotował znaczących sukcesów.
Trzecia płyta Alicji, pt. "Retronowa" ukazał się na wiosnę 2016 roku. Płytę promował singiel "Gdy przychodzi noc".

Zobacz także:

Ewelina Flinta - Szymon Wydra - Monika Brodka

alicja janosz

Więcej o:

alicja janosz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.