Zygmunt Chajzer

Zygmunt Chajzer

Zygmunt Chajzer to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz radiowy. Od lat prowadzi popularne programy rozrywkowe w telewizji. Związany także był z radiową "Jedynką", gdzie można go było usłyszeć w "Sygnałach dnia" oraz w "Lecie z radiem".


Imię i nazwisko: Zygmunt Kazimierz Chajzer
Data urodzenia: 1 maja 1954r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: dziennikarz

Zygmunt Chajzer - kariera zawodowa

Zygmunt Chajzer przyszedł na świat w maju 1954 roku, w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz wydziału dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od niemal początku swojej kariery zawodowej związany był z radiową "Jedynką". Prowadził popularne programy, takie jak "Cztery pory roku", "Sygnały dnia" czy "Lato z radiem".
Karierę telewizyjną rozpoczynał jako prowadzący "Dziennika telewizyjnego" oraz "Wiadomości". W 1997 roku rozpoczął pracę jako gospodarz programu rozrywkowego "Idź na całość", który stał się hitem i przyniósł Zygmuntowi ogólnopolską rozpoznawalność. W kolejnych latach Chajzer związany był z programami, takimi jak: "Grasz czy nie grasz?", "Gwiezdny cyrk", "Ananasy z mojej klasy", "Moment prawdy", "Chwila prawdy".
Wielokrotnie dziennikarz zdobywał nagrody w konkursach na najpopularniejszych dziennikarzy. W 1998 oraz 1999 roku zdobył nagrodę Telekamery w kategorii rozrywka. W 2000 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Zygmunt Chajzer pracuje również jako konferansjer. Wielokrotnie prowadził konkursy piękności, festiwale oraz okolicznościowe imprezy.

Zygmunt Chajzer - życie prywatne

Zygmunt Chajzer jest żonaty z Dorotą Chajzer. Para poznała się w 1983 roku, gdy Dorota startowała w konkursie "Miss Lata z radiem", który Zygmunt prowadził. Para zakochała się w sobie i rok później wzięła ślub. Z ich związku narodził się córka Weronika oraz syn Filip, który poszedł w ślady ojca i również jest popularnym prezenterem radiowym oraz telewizyjnym.

zygmunt chajzer

Więcej o:

zygmunt chajzer

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.