Tancerze z "Tancerzy" podbili Chiny!

Spektakl, który zagrali w Azji okazał się wielkim sukcesem! Wszyscy chcieli zdobyć ich autograf i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Spektakl "Poems of Chopin " to połączenie muzyki słynnego kompozytora i tańca. Biorą w nim udział światowej sławy muzycy i trójka tancerzy znanych z serialu " Tancerze " - chodzi oczywiście o Anię Matysiak , Leszka Stanka i Patryka Rybarskiego .

Spektakl z ich udziałem miał premierę we wrześniu w Chorzowie, a dosłownie kilka dni temu został wystawiony także w Chinach. Polska ekipa zagrała trzy koncerty w Taizhou , pięciomilionowym mieście położonym nad rzeką Jangcy.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", największe wrażenie zrobił niedzielny występ w mieszczącej 900 osób sali koncertowej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Tai Zhou. Po dwóch bisach dziesiątki fanów wbiegły na scenę, by prosić artystów o autografy i wspólne zdjęcia . Polacy budzili zaciekawienie choćby tylko ze względu na swój wygląd - czyżby chodziło o różową grzywkę Ani ?

Sukces polskich artystów jest w dużej mierze zasługą Leszka Stanka , który nie tylko ułożył choreografię, ale podczas wyjazdu stał się także reżyserem sceny, co wcale nie było łatwe. Jednak zgodnie ze swoim mottem: "Albo ZAP, albo WYP", Leszek doskonale dał sobie radę.

Jak widać, tancerze z serialu " Tancerze " zdobywają coraz większą popularność i odnoszą sukcesy także poza granicami Polski. Brawo!

Więcej o:
Copyright © Agora SA