Leszek Stanek

Leszek Stanek

Leszek Stanek to polski aktor oraz wokalista. Ważną częścią jego życia jest również taniec. Stanek pracuje także jako choreograf. Jako aktor realizował się w popularnych produkcjach, takich jak "Plebania", "Hotel 52" czy "Tancerze".


Imię i nazwisko: Leszek Stanek
Data urodzenia: 26 maja 1981r.
Miejsce urodzenia: Świętochłowice
Zawód: aktor, wokalista, tancerz
Facebook: facebook.com/LeszekStanek.IQART
Instagram: @leszek_stanek

Leszek Stanek - kariera zawodowa

Leszek Stanek przyszedł na świat w maju 1981 roku w Świętochłowicach. Już jako dziecko i nastolatek przejawiał talent muzyczny oraz aktorski. Ukończył Szkołę Wokalno-Baletową w Gliwicach. Zadebiutował na deskach teatru gliwickiego w sztuce "Footloose" w 2001 roku. Z Gliwickim Teatrem Muzycznym związany był przez kolejne trzy lata. Był gwiazdą spektakli "Hello, Dolly!" oraz "Kot w butach".
W 2003 Leszek Stanek związał się z Śląskim Teatrem Tańca. W jego ramach stworzył projekt noszący nazwę „Studio Teatru Fizycznego” zrzeszający młode talenty. W tym okresie zaczęła się jego kariera jako choreografa, która rozwinęła się prężnie w kolejnych latach. Oficjalnie w tym zawodzie zadebiutował przedstawieniem "Myśli Nocy Zwierciadła Odbicie". Pracował w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także na dalekim wschodzie: w Indiach oraz w Chinach.
Od 2007 roku Leszek Stanek rozpoczął swoją przygodę z warszawskimi teatrami. Grał m.in. w Teatrze Capitol, Teatrze Komedia oraz w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
Leszek Stanek zadebiutował na szklanym ekranie niewielkimi rolami w serialach "Święta wojna" oraz "Pierwsza miłość". Szerszą rozpoznawalność przyniosła mu rola Kuby w serialu "Tancerze". W późniejszych latach grywał w produkcjach, takich jak: "Plebania", "Komisarz Alex" oraz "Przyjaciółki".

Leszek Stanek i Azja Express

W 2016 roku Leszek Stanek wziął udział w programie rozrywkowym "Azja Express". Wraz z grupą celebrytów wyruszył w podróż po Azji. Był w parze z Izabellą Miko. Cieszyli się dużą sympatią widzów.

Zobacz także:

Iza Miko - Azja Express - Renata Kaczoruk

leszek stanek

Więcej o:

leszek stanek

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.