Anna Matysiak

Anna Matysiak

Anna Matysiak to polska aktorka i tancerka, która swoją przygodę ze sceną rozpoczynała w balecie. Na swoim koncie ma liczne występy w teledyskach serialach, sztukach teatralnych oraz filmach. Na małym ekranie zadebiutowała w serialu "Tancerze", emitowanym przez TVP 2. Ostatnią większą produkcją, w której Anna brała udział był kultowy film "Listy do M 2".

Imię i nazwisko : Anna Matysiak
Data urodzenia: 21 kwietnia 1989 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: Aktorka, tancerka
Facebook: facebook.com/AnnaMatysiakAktorka

Anna Matysiak - początki kariery

Anna Matysiak urodziła się 21 kwietnia 1989 roku w Warszawie. Już od najmłodszych lat udzielała się scenicznie, przez sześć lat uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, dzięki której odnotowała pierwsze występy na scenie. Debiutem aktorki był występ w Teatrze Wielkim w sztukach "Pan Marimba" oraz "Dziadek do Orzechów". Niedługo potem Anna zatańczyła w spektaklu "Akademia Pana Kleksa" w Teatrze Roma, a następnie, wraz ze swoją grupą taneczną, zaczęła jeździć z występami po świecie. Grała m.in. w Chinach oraz Niemczech, w spektaklu tanecznym "Delta 12" reżyserii francuskiego choreografa, wystąpiła jako solistka. Ukończyła również Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie.

Anna Matysiak - rozkwit kariery

W 2009 roku Anna Matysiak zadebiutowała na małym ekranie w roli Luizy Rybarczyk w serialu Tancerze, emitowanym przez TVP2. Rola ta przyniosła jej popularność i była początkiem licznych ról filmowych aktorki. W 2011 roku Anna zagrała w hicie kinowym "Listy do M", a rok później w kolejnych produkcjach. Występowała w licznych serialach: "Przepis na życie", "Lekarze", "Hotel 52", "Prawo Agaty" oraz " Komisarz Alex" oraz filmach "Misja Afganistan" i "Oszukane". Od 2014 roku gra w serialu "Na dobre i na złe" oraz "Klan" . Ostatnio zagościła również w serialu "Bodo" oraz w kolejnej części kultowego filmu "Listy do M 2". Za rolę w tym filmie otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Kino Polskie (brylantowy bilet).

Zobacz także:

Arkadiusz Jakubik - Nikodem Rozbicki - Roma Gąsiorowska

anna matysiak

Więcej o:

anna matysiak