TVP zerwało współpracę z Dodą!

Za wypowiedź o Biblii. Maja już zapoznaje się z oświadczeniem TVP. Mamy chyba hit lata.

Jak podaje serwis informacyjny gazeta.pl Telewizja Publiczna zawiesiła na czas nieokreślony współpracę z Dodą . Ma to związek z wypowiedzią Doroty na temat Biblii, która padła podczas wywiadu 4 sierpnia:

Jeżeli chodzi o Biblię, to są tam super, zajebiste przykazania, jakieś historie, które budują w dzieciach system wartości, chęć bycia dobrym człowiekiem, natomiast ciężko mi wierzyć w coś, co nie ma przełożenia na rzeczywistość, bo gdzie w tej Biblii są dinozaury? Jest siedem dni stworzenia świata i nie ma dinozaurów. To mi się kłóci... Wierzę w to, co nam przyniosła matka Ziemia i co odkryto podczas wykopalisk. Są na to dowody i ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła.../ dziennik.pl

TVP oświadczyła, że w związku ze słowami jakie padły z ust Doroty Rabczewskiej najbliższa współpraca nie jest możliwa:

W związku z wypowiedziami prasowymi Pani Doroty Rabczewskiej, dotyczącymi autorów Biblii, Telewizja Polska podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu współpracy z piosenkarką...TVP jako nadawca publiczny jest zobligowana ustawowo do podejmowania działań mających na celu kształtowanie szacunku, zrozumienia i dialogu między ludźmi różnych wyznań... Niedopuszczalne jest więc, aby w programach TVP występowały osoby, których publicznie głoszone opinie noszą znamiona wypowiedzi obrażających uczucia chrześcijan.

Sprawa trafiła do prokuratury

Zerwanie współpracy przez TVP to nie jedyna konsekwencja wypowiedzi Dody. Jej słowa o Biblii były też przyczyną zawiadomienie do prokuratora generalnego, które złożył w poniedziałek przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak:

Według Dody Biblię napisali alkoholicy i narkomanii. Powiedziała to z premedytacją. Doda jest dobrą skandalistką, ale czy artystką? Nie wiem. Jest także mistrzem prowokacji, a Adam może się od niej tylko uczyć. Doda obraziła katolików, Chrześcijan i Żydów. Żydzi są wrażliwi i nie pozwolą na zniewagę - mówi Ryszard Nowak, Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami

Przeczytaj koniecznie:

Autorka wywiadu: Mam wrażenie, że powiedziała te słowa celowo

Więcej o: