Polskie gwiazdy robią w gastronomii

Polskie gwiazdy szukają sposobu na dodatkowy zastrzyk gotówki. Dlatego też świat show-biznesu opanowała moda na otwieranie restauracji, pubów czy kawiarni. Zobacz, którzy polscy artyści są posiadaczami lokali "małej i wielkiej gastronomii".

Michał Milowicz to pionier wśród gwiazd, które otworzyły własne lokale. Jego klub "Maska" , który mieści się na warszawskim Krakowskim Przedmieściu 4/6, to miejsce gdzie można spotkać kogoś znanego i zjeść naprawdę dobre jedzonko.

"KOM" to niezwykłe miejsce, które otworzyła Katarzyna Figura wraz z mężem i wspólniczką. Sam wystrój przyciąga ciekawskich. Podłogi są wyłożone starymi płytkami, ściany udekorowane mozaikami a wszystko podkreślone światłem wydmuchiwanych lamp, kształtami przypominające stare aparaty telefoniczne.

Lokal mieści się nad ulicy Zielnej 37 w Warszawie.

Katarzyna Figura: czy dobre? Tak, chyba już dobre! Z lewej Justyna Bednarek, redaktor miesięcznika KuchniaKatarzyna Figura: czy dobre? Tak, chyba już dobre! Z lewej Justyna Bednarek, redaktor miesięcznika Kuchnia Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl

W latach 90-tych kilku znanych aktorów otworzyło sieć restauracji "Prohibicja" . Bogusław Linda , Marek Kondrat , Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski , bo o nich mowa, otworzyło 6 lokali w całej Polsce. Dziś istnieją już tylko 3, ale sam pomysł jak na tamte lata był innowacyjny i dość ryzykowny. Każdy kto lubi knajpy w amerykańskim stylu, powinien odwiedzić "Prohibicję". Czynne codziennie od 12 do ostatniego klienta.

A skoro już przy Marku Kondracie jesteśmy, aktor po doświadczeniach z "Prohibicją" postanowił otworzyć sklep z winami w Warszawie. "Winarium" - bo taką nazwę noszą sklepy Kondrata, mają już swoich stałych klientów. A ten zwiedza niemal cały świat w poszukiwaniu konkretnych win.

Klub-casino "Extravaganza" należący do Michała Wiśniewskiego , oferuje przede wszystkim dobrą zabawę. Karaoke w towarzystwie samego gwiazdora przyciąga wielu amatorów tej rozrywki. Można też zagrać w pokera, którego Michał jest wielkim fanem.

Klub mieści się na al. Armii Ludowej 26 w Warszawie.

Są i takie gwiazdy, które dopiero się przymierzają do otworzenia własnych gastronomii. W śród nich jest Stachursky , który postanowił otworzyć "Bukmacher Pub" jak sama nazwa wskazuje, ma być to lokal gdzie w męskim towarzystwie można się napić piwka oraz obstawić wynik meczu.

Z kolei Borys Szyc otwiera bar. W tym przedsięwzięciu towarzyszy mu Kasia Figura . Bar ma stanąć nad brzegiem giżyckiego jeziora. Otwarcie planowane jest na 26 maja. W związku z lokalizacją możemy przypuszczać, że "lokal" będzie serwować przede wszystkim smażone ryby, które goście złowią sami czy zimne napoje by móc schłodzić atmosferę upalnego urlopu.

Plotek chętnie wybierze się na lunch do Kasi Figury a potem na karaoke do Michała Wiśniewskiego. Oczywiście pod warunkiem, że te przyjemności umilą same gwiazdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.