Toksyczne związki gwiazd. "Czułam smak krwi spływającej do gardła". Niektóre zakończyły się tragedią

W przypadku tych par z show-biznesu z pewnością sprawdziło się powiedzenie, że miłość jest ślepa. Początkowo wielkie uczucie szybko zamieniło się w piekło. Nie wszystkim jednak udało się z niego wydostać.

Te pary znajdowały się często na pierwszych stronach gazet i nie znikały z nagłówków portali płotkarskich. Wszystko jednak nie za sprawą ich uczucia a przemocy i awantur, które w towarzyszyły tym relacjom. Niektórym udało się uciec z toksycznych związków, część gwiazd przepłaciła je życiem.

Zobacz wideo Gwiazdorskie pary, które dały sobie drugą szansę

"Używał mojego nosa jako worka treningowego". Tinie Turner udało się uciec od Ike'a po 14 latach

Anna Mae Bullock, bo tak brzmi prawdziwe imię Tiny, poznała o osiem lat starszego Ikea w 1956 roku na koncercie w Missouri. Muzyk występował w jednym z tamtejszych klubów razem z zespołem Kings of Rhythm. Już wtedy miał za sobą kilka małżeństw oraz dwójkę dzieci. Gdy jej głos został doceniony przez lidera grupy, myślała, że to jest jej szansa na podbój rynku muzycznego. Ich relacja początkowo była jednak wyłącznie koleżeńska. Dopiero w latach 60. połączyło ich coś więcej. Ślub, który wzięli w 1962 roku, był niestety początkiem jej koszmaru. Już wtedy Tina przyznała, że bała się Turnera. Noc poślubną kobieta była zmuszona spędzić w agencji towarzyskiej, oglądając pokazy seksu na żywo. 

Choć wspólnie podbijali rynek muzyczny, a na ich koncerty przychodziły tłumy, to za zamkniętymi drzwiami zaczęło dochodzić do aktów przemocy. Nasiliły się one, gdy producenci chcieli współpracować wyłącznie z Tiną. 

Używał mojego nosa jako worka treningowego tak wiele razy, że czułam smak krwi spływającej do gardła, kiedy śpiewałam. Nie mogłam sobie przypomnieć, jak to jest nie mieć podbitego oka. Najbliżsi ludzie widzieli, co się dzieje, ale nie mogli go powstrzymać: każda próba udzielenia mi pomocy sprawiała, że stawał się jeszcze bardziej brutalny - wyznała Turner w biografii "My Love Story" z 2018 roku. 

Ike ponadto stawał się coraz bardziej uzależniony od alkoholu i narkotyków, a wszelką złość wyładowywał na żonie. W domu regularnie odbywały się imprezy, na których przebywały jego kochanki. Z romansami nie krył się bowiem przed Tiną. Piosenkarka wspominała po latach, że jej współżycie z Ikem można określić gwałtem małżeńskim. W 1968 roku Tina próbowała odebrać sobie nawet życie. Kilka dni później Ike kazał jej wyjść na scenę. 

Rozwód pary nastąpił dopiero w 1976 roku. Gdy wyruszyli na koncert do Dallas, Ike po raz kolejny podniósł rękę na żonę. Kobieta tym razem postanowiła mu jednak oddać. Po dotarciu do hotelu, gdy muzyk zasnął, Tina z kilkudziesięcioma centami w kieszeni, uciekła od męża. 

 

Mówiła, że "Bobby jest jej narkotykiem". Whitney Houston długo nie chciała zostawić męża

Poznali się przypadkiem w 1989 roku na gali Soul Train Music Awards. Whitney wtedy już mogła pochwalić się licznymi sukcesami, ale drugi album Bobbiego również święcił triumfy. Piosenkarka w jednym z wywiadów przyznała, że "był seksowny jak diabli". Romans między Brownem postrzeganym jako bad boy'em, a Houston o nieposzlakowanej opinii, narodził się natomiast dopiero dwa lata później. Para nie mogła opędzić się od fotoreporterów śledzących każdy ich krok. Whitney mówiła, że "Bobby jest jej narkotykiem". 

W 1992 roku doszło do dwóch ważnych wydarzeń w życiu gwiazdy. Do kin trafił film "Bodyguard", w którym wystąpiła u boku Costnera, a także wyszła za mąż za Browna. Na premierze produkcji doszło zresztą do incydentu. Bobby podczas wyświetlania sceny miłosnej, wyszedł z sali. Po kilku miesiącach okazało się, że Whitney spodziewa się dziecka. Niestety narodziny Bobbi Kristyny nie poprawiły relacji między małżonkami. Mężczyzna wprowadził Houston do kręgu swoich imprezowych znajomych, a to szybko doprowadziło do uzależnienia piosenkarki od alkoholu i narkotyków.

Pierwsze plotki o przemocy w związku pojawiły się w 1997 roku, kiedy to para wróciła z rejsu, a Whitney miała rozcięty policzek. Z czasem dochodziło regularnie do awantur i przemocy, co w pewnym momencie na policję zgłosiła sama Houston. Długo jednak próbowała ratować mimo wszystko małżeństwo. Cała sytuacja odbiła się też na karierze divy, która spóźniała się na koncerty, a jej głos przestał brzmieć spektakularnie. Dopiero w 2006 roku za namową rodziny wzięła rozwód. Niestety piosenkarce nie udało się wyjść z nałogów, choć trafiła (zresztą jej córka również) na odwyk. 

W 2012 roku Whitney zmarła w wyniku przypadkowego utonięcia, ale w jej organizmie wykryto narkotyki. Część opinii publicznej obwiniała Bobbiego o śmierć nie tylko gwiazdy, ale w 2015 roku również ich córki. W biografii wydanej przez Browna w 2018 roku stwierdził on, że "małżeństwo było od początku skazane na porażkę". 

 

Amy Winehouse i Blake Fielder-Civil rozchodzili się, aby w końcu i tak do siebie wrócić. Ich miłość zakończyła się tragedią 

Ich znajomość rozpoczęła się w 2005 roku w barze, a już po miesiącu Amy miała tatuaż z imieniem nowego ukochanego. Tyle że wówczas Blake postanowił ją zostawić, aby wrócić do swojej eks. To było pierwsze z wielu rozstań pary. Piosenkarka swoje smutki zaczęła topić w alkoholu i innych używkach, a w międzyczasie wydała album "Back to Black". Choć dla niej był on wyrazem jej rozpaczy, to zgarnęła za niego pięć statuetek Grammy. 

Po licznych przerwach w związku ostatecznie Amy i Blake pobrali się w 2007 roku. Trzy miesiące po ceremonii doszło do jednej z głośniejszych awantur między małżonkami. Podobno obsługa hotelu była zmuszona wezwać policję, ale piosenkarka nie wniosła oskarżenia. Po kilku godzinach była widziana w towarzystwie męża. Ona z bandażami i siniakami, a on z kilkoma zadrapaniami na twarzy. Gwiazda twierdziła jednak w wywiadach, że Blake jej nie bije, a ona "gdy jest nieszczęśliwa, bywa agresywna". Fielder-Civil nie krył się zaś z faktem, że to on wciągnął kobietę w uzależnienie od narkotyków. 

W 2008 roku Blake został skazany na 27 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie właściciela jednego z pubów. Amy zaczęła odwoływać koncerty, a jedzenie zamieniła na narkotyki. Para rozwiodła się w 2009 roku po tym, jak mężczyzna wrócił do swojej byłej partnerki. To doprowadziło piosenkarkę do jeszcze większej rozpaczy i ucieczki w używki. Nikt nie był w stanie jej pomóc ani rodzice, ani drugi partner Reg Traviss. W 2011 roku Amy wyruszyła w trasę koncertową, ale była już w bardzo złym stanie. Nie mogła ustać na scenie i nie pamiętała słów piosenek. Tour został odwołany, a miesiąc później Winehouse znaleziono martwą. Zmarła na skutek wstrząsu alkoholowego spowodowanego piciem po długiej abstynencji. W 2015 roku Blake próbował ubiegać się o majątek gwiazdy, twierdząc, że rozwód był sfałszowany. Nie otrzymał ostatecznie żadnych pieniędzy. 

 

Zdjęcia pobitej Rihanny wstrząsnęły fanami. Chris Brown po latach mówił, że "czuł się jak potwór"

Ich kariery zaczynały nabierać tempa. Rihanna i Brown poznali się już w 2005 roku, jednak dopiero dwa lata później połączyło ich coś więcej. Znaleźli się w centrum zainteresowania portali plotkarskich i fotoreporterów, a wśród fanów i kolegów z branży uchodzili za zgrany duet. Wszystko zmieniło się w 2009 roku, dzień przed 51. galą rozdania nagród Grammy. Piosenkarka już wcześniej miała dowiedzieć się, że Chris ją zdradził, co doprowadzało do spięć między partnerami. 

Na imprezie Rihanna zobaczyła, że Brown obściskuje się z inną kobietą. Gdy znaleźli się w aucie, Barbadoska miała sięgnąć po telefon chłopaka, co go rozwścieczyło. Chris próbował wyrzucić ją z auta, ale nie udało mu się to, gdyż Rihanna miała zapięte pasy. Wówczas uderzył jej głową o szybę auta, kilkakrotnie uderzył pięścią i groził. Gwiazda nie mogła wezwać pomocy, gdyż Brown wyrzucił jej telefon podczas jazdy. Do szpitala udała się dopiero po powrocie do domu. 

Gdy zdjęcia pobitej Rihanny trafiły do sieci, na piosenkarza spłynęła fala krytyki i wszyscy zaczęli się od niego odcinać. Choć w 2015 roku został skazany na pięć lat pozbawienia wolności w zawieszeniu, to dwa lata wcześniej Barbadoska na kilka miesięcy wróciła do swojego oprawcy. 

Kilka lat po tych wydarzeniach w dokumencie "Welcome to my life" Brown powrócił do tej relacji.

Czułem się jak pier***ony potwór. Próbowała mnie kopnąć i wtedy rzeczywiście ją uderzyłem zaciśniętą pięścią. Uderzyłem ją, rozciąłem jej wargę i kiedy to zobaczyłem, byłem w szoku. (...) Gdy napluła mi w twarz krwią, wkurzyłem się jeszcze bardziej i zaczęła się regularna walka w aucie. (...) Często wracam myślami do tamtych chwil i myślę: Ej, bracie, to nie ja. To nie jestem ja! Do dziś tego nienawidzę, to będzie mnie nawiedzać już zawsze. 
 

Wiadomość o ich ślubie zaskoczyła wszystkich. Pamela Anderson i Tommy Lee pobrali się po czterech dniach znajomości

Ona była gwiazdą "Słonecznego patrolu", on heavymetalowego zespołu Mötley Crüe. Para poznała się w sylwestra 1994/1995 w jednym z hollywoodzkich klubów. Muzyk nie stronił wówczas od alkoholu i narkotyków. Podszedł podczas imprezy do aktorki i polizał ją po twarzy. Pamela uznała, że wydaje się przyjacielski i dała mu swój numer telefonu. 

Już następnego dnia Tommy próbował namówić piękną blondynkę na spotkanie, ale bezskutecznie. Usłyszał jedynie, że wkrótce wylatuje do Meksyku, na co ten odpowiedział jej "do zobaczenia wkrótce". I rzeczywiście tak się stało. Spakował walizkę i wyruszył za Anderson. Aktorka dała się zaprosić na drinka, a później szybko wylądowali w hotelu. Cztery dni, które ze sobą spędzili, były na tyle upojne, że postanowili się pobrać. Ślub odbył się na plaży wśród ośmiu gości. Suknia i garnitur ustąpiła miejsca strojom kąpielowym, a obrączki tatuażom z imionami.

Nie uznaję biżuterii. Im większy diament, tym mniejszy penis — twierdziła Anderson. 

Gdy wrócili do Malibu, Pam postanowiła zamieszkać z mężem. Ich szczęście nie trwało długo. W październiku 1995 roku Rand Gauthier jeden z budowlańców, który robił remont rezydencji Lee i nie otrzymał zapłaty, postanowił sam ją odebrać, włamując się do jego posiadłości. W sejfie poza kosztownościami znalazł także sekstaśmę. Małżonkowie zorientowali się dopiero sę po około dwóch miesiącach, że została skradziona, ale było już za późno. Materiał z intymnymi chwilami z ich życia znalazł się na licznych portalach pornograficznych. Dopiero w 1997 roku ich wniosek o zaprzestanie dystrybucji wideo został zaakceptowany. 

W 1996 roku powitali na świecie syna Brandona, a pod koniec grudnia 1997 roku Dylana, ale narodziny dzieci pogorszyły relacje między parą. Lee twierdził, że żona zaczęła poświęcać więcej czasu dzieciom. Stał się również chorobliwie zazdrosny o Pam, która postrzegana była jako symbol seksu. W 1998 roku kiedy pod ich dom przyjechała policja, wyszło na jaw, że Tommy bije nie tylko ją, ale i synów. Ostatecznie muzyka skazano na sześć miesięcy więzienia, a w tym samym roku para się rozwiodła. Kilkukrotnie próbowali odnowić związek, ale za każdym razem prędzej czy później się rozchodzili. 

 

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.