Whitney Houston

Whitney Houston była amerykańską wokalistką, aktorką i producentką filmową. Jest ikoną muzyki znaną z takich przebojów jak „Will Always Love You” i „I’m Every Woman”. Zagrała w kilku filmach, między innymi w „Bodyguard”. Wokalistka zmarła w 2012 roku w pokoju hotelowym w Beverly Hills z powodu utonięcia.

Imię i nazwisko: Whitney Elizabeth Houston
Pseudonim: The Voice
Data urodzenia: 9 sierpnia 1963
Miejsce urodzenia: Newark, Stany Zjednoczone
Zawód: piosenkarka, aktorka, producentka filmowa
Gatunki muzyczne: R&B, pop, dance – pop
Facebook: facebook.com/WhitneyHouston
Instagram: @whitneydaily

Whitney Houston – kariera

Whitney Houston wychowała się w muzykalnej rodzinie. Jej matką była piosenkarka gospelowa Cissy Houston, a jej matką chrzestną była Aretha Franklin. Debiutancki album „Whitney Houston” wokalistka wydała 14 lutego 1985 roku. Houston była pierwszą czarnoskórą piosenkarką, której utwory były regularnie grane na antenie stacji muzycznej MTV.
Whitney była również aktorką, w latach 90. zagrała główną rolę w melodramacie „Bodyguard”, a soundtrack do tego filmu, na którym znalazł się przebój „Will Always Love You”, był najlepiej sprzedającą się ścieżką dźwiękową w historii. Wokalistka wydała w swojej karierze siedem albumów studyjnych oraz zagrała w sześciu filmach. Była również producentką filmową, wyprodukowała między innymi filmy „Pamiętnik księżniczki” i „Dziewczyny Cheetah”.

Whitney Houston – życie prywatne i śmierć

Whitney Houston w lipcu 1992 roku wyszła za mąż za amerykańskiego tancerza Bobby’ego Browna. Małżeństwo rozpadło się w 2006 roku po 14 latach związku. W 1993 roku wokalistka urodziła córkę Bobbi Kristinę Brown. Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku w hotelu w Beverly Hills. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było utonięcie. Poza tym wokalistka miała problemy zdrowotne, między innymi z sercem, spowodowane nadużywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków.
W styczniu 2015 roku córka piosenkarki została znaleziona nieprzytomna, po czym przewieziono ją do szpitala i wprowadzono w śpiączkę farmakologiczną. W lipcu Bobbi odłączono od aparatury, która utrzymywała ją przy życiu.

whitney houston

Więcej o:

whitney houston