Nowe ustalenia w sprawie zginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje nagranie z wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny

Policja opublikowała nowe nagranie, na którym widać wizerunek poszukiwanego mężczyzny, idącego za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia. Policja poszukuje każdego, kto może coś wiedzieć na jego temat. Od 2019 roku sprawą zaginięcia kobiety zajmują się śledczy z Archiwum X.

Zaginięcie Iwony Wieczorek jest jedną z najgłośniejszych takich spraw od lat. W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku 19-letnia wówczas dziewczyna bawiła się ze znajomymi w jednym z sopockich klubów Niespodziewanie postanowiła odłączyć się od przyjaciół, by wrócić do domu. Nigdy do niego nie dotarła. Policja właśnie ustaliła nowy trop. Opublikowała nagranie udostępniające wizerunek mężczyzny, który śledził ją tamtej nocy. 

Zobacz wideo Policyjne czynności ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Nowe fakty w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja szuka mężczyzny z nagrania 

Kamera monitoringu ostatni raz widziała Iwonę Wieczorek tuż przy wejściu na plażę numer 63 w Jelitkowie. Z tego miejsca kobieta miała do domu około dwóch kilometrów. Aby do niego dotrzeć, musiała przejść przez tereny leśno-parkowe. Tam ślad po dziewczynie całkowicie się urwał. Ostatni kontakt z Iwoną Wieczorek miała o godzinę 3:33 w nocy jej koleżanka, która była z nią na imprezie. Iwona poprosiła wtedy o spotkanie na molo w Sopocie. Dziewczyna jednak zdążyła już wrócić do domu, w którym również Iwona miała nocować tej nocy. Chwilę później telefon Iwony całkowicie się rozładował. 

Policja właśnie opublikowała nagranie z wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny, który podążał za kobietą w drodze do domu. Do wpisu na Twitterze został załączony film, na którym dokładnie widać wizerunek mężczyzny, idącego za Iwoną Wieczorek w nocy jej zaginięcia z 16 na 17 lipca 2010 roku. To właśnie mężczyzna z ręcznikiem na ramieniu z nagrania śledził ją przez prawie całą trasę, którą zarejestrowały kamery monitoringu.

W sprawie dotyczącej zaginięcia Iwony Wieczorek pojawiły się nowe ustalenia. Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod nr. tel. 600 997 213 lub adresem e-mail: wieczorek@policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość! - pisze policja na Twitterze.

Od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło 12 lat. Obecnie tą sprawę prowadzi Archiwum X, działające w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.