Syn posła PiS pozuje z bronią. Paweł Lisiecki: Od moich dzieci wara!

Poseł PiS Paweł Lisiecki opublikował na Twitterze zdjęcie syna pozującego z bronią. W opisie nawiązał do niedawnej wypowiedzi rzecznika praw dziecka. Lisiecki podziela jego zdanie, że młodzież powinna mieć podstawową wiedzę, jak posługiwać się bronią.

Więcej artykułów dotyczących aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Paweł Lisiecki zareagował na słowa Mikołaja Pawlaka, który w niedzielę wystąpił w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Rzecznik praw dziecka mówił na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem dzieci w polskich szkołach, przypominając, że niektóre z placówek edukacyjnych są wyposażone w schrony. Zauważył, że dzieci powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a także nawiązał do nauki posługiwania się bronią, za którą się odpowiedział. Lisiecki pochwalił się zdjęciem nieletniego syna pozującego z bronią. Jego post wywołał spore kontrowersje. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński skończył prawo, Kopacz medycynę. Szydło i Niesiołowski zaskakują najbardziej. Wykształcenie polityków

Zobacz wideo Z kim PiS buduje sojusze międzynarodowe?

Paweł Lisiecki pokazał zdjęcie syna pozującego z bronią. Nawiązał do edukacji seksualnej 

Mikołaj Pawlak w Programie Pierwszym Polskiego Radia przekonywał, że edukacja dzieci na temat kwestii związanych z bronią miałaby służyć do zwiększenia ich bezpieczeństwa. - Myślę, że nie powinniśmy piętnastoletnim dzieciom, młodzieży, bronić dostępu do wiedzy - powiedział.

Piętnastolatek, zgodnie z polskim prawem, może już inicjację seksualną przechodzić, to jest dopuszczalne, więc dlaczego w tym aspekcie nie możemy dzieci przygotować? - zauważył rzecznik praw dziecka.

Jego słowa poparł poseł PiS, Paweł Lisiecki, który jako potwierdzenie opublikował fotografię przestawiającą jego syna Stanisława. Na zdjęciu widać leżącego chłopca, trzymającego broń. Jego zdaniem edukacja związana z tym, jak posługiwać się bronią, jest ważniejsza od edukacji seksualnej. 

Widzę oburzenie środowisk postępowych na Mikołaja Pawlaka za to, że powiedział, iż nastolatek może umieć posługiwać się bronią, bo ich zdaniem dzieci powinny wiedzieć, jak wkłada się prezerwatywę. Od moich dzieci wara! A teraz Stasio zademonstruje jak się wkłada nabój do karabinu - czytamy.

W komentarzach nie zabrakło słów oburzenia od rodziców. 

Zamiast uczyć dziecko zabijać, naucz je jak udzielać pierwszej pomocy.
Czy możemy z zasady "od moich dzieci wara" uczynić zasadę uniwersalną? Bo ja też mam dzieci i tego, co tam pan prezentuje na zdjęciu, a także wielu ostatnich zmian w szkołach, sobie dla nich nie życzę?
Wiedza o zdrowiu i seksualności jest mniej przydatna niż pif-pafy na strzelnicy? - czytamy.

Anna i Piotr 'Sanatorium miłości 4'"Sanatorium miłości". Anna i Piotr udzielili wywiadu. Zdradzili, czy są razem

Co myślicie o kontrowersyjnych słowach posła PiS? 

Więcej o: