Elżbieta II miała kontakt z księciem Karolem, która ma koronawriusa. Pałac Buckingham ukrywa stan zdrowia królowej

Elżbieta II mogła zakazić się koronawirusem od księcia Karola - brytyjska monarchini widziała się z synem zaledwie dwa dni przed tym, jak jego test dał pozytywny wynik. Mimo to przedstawiciele rodziny królewskiej nie chcą ujawniać, jak czuje się królowa.

Więcej o członkach rodziny królewskiej przeczytasz na Gazeta.pl

W czwartek 10 lutego media obiegła informacja, że książę Karol jest zakażony koronawirusem. Następca tronu przebywa w izolacji, a, jak podaje BBC, test księżnej Camilli okazał się negatywny. Niepokojąca natomiast jest wiadomość, że książę Karol miał kontakt z Elżbietą II zaledwie dwa dni przed tym, zanim wykryto u niego COVID-19. Królowa od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi, dlatego Brytyjczycy tym bardziej martwią się o monarchinię. Niepokoi ich także fakt, że Pałac Buckingham nie chce potwierdzić, czy Elżbieta II jest zakażona koronawirusem. Jak informuje BBC, przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej nie ujawniają tej informacji.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William świętują rocznicę ślubu

Elżbieta II miała kontakt z zakażonym koronawirusem księciem Karolem

U księcia Karola koronawirusa wykryto już po raz drugi. Wcześniej syn Elżbiety II zachorował w marcu 2020 roku, na samym początku pandemii. Wówczas przejawiał jedynie lekkie objawy i szybko zakończył izolację. Tym razem książę Karol jest po trzech dawkach szczepionki, dlatego jest duże prawdopodobieństwo, że chorobę ponownie przejdzie łagodnie. Następca tronu widział się z królową dwa dni przed testem, na zamku w Windsorze. Jak podaje BBC, źródło związane z rodziną królewską poinformowało, że monarchini nie przejawia jak na razie żadnych objawów zakażenia koronawirusem. Pałac Buckingham nie podaje oficjalnych informacji na ten temat, powołując się na tajemnicę medyczną.

Brytyjczycy martwią się o zdrowie Elżbiety II już od dłuższego czasu. W październiku 2021 roku królowa trafiła do szpitala z powodu urazu pleców i na pewien czas musiała zrezygnować z obowiązków. Monarchini nie mogła stawić się na uroczystościach związanych z Niedzielą Pamięci, a także pierwszy raz od 51 lat stan zdrowia nie pozwolił jej na udział w odbywającym się co pięć lat narodowym zgromadzeniu Kościoła Anglii.

6 lutego 2021 roku Elżbieta II obchodziła 70-lecie panowania, co czyni ją najdłużej zasiadającym na tronie brytyjskim monarchą. Podczas jubileuszu oficjalnie ogłosiła, że gdy książę Karol zostanie królem, Camilla dostanie tytuł królowej, a nie księżnej małżonki, jak początkowo informowano.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.