Żona Pawła Adamowicza wspomina męża. Wzruszające słowa wdowy: "Kochanie, jesteś ciągle w naszych sercach"

Magdalena Adamowicz nie zdążyła pożegnać się z Pawłem Adamowiczem. Na swoim profilu na Facebooku udostępniła wzruszający wpis.

Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Magdalena Adamowicz w momencie ataku na męża przebywała poza granicami Polski. Tuż po tragicznym zdarzeniu rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska, poinformowała, że po kobietę został wysłany rządowy samolot. Mimo to żona prezydenta nie zdążyła dojechać do szpitala przed jego śmiercią.

ZOBACZ: "Zmarł Paweł Adamowicz. Z prezydentem Gdańska nie zdążyła pożegnać się jego żona"

Wzruszający wpis Magdaleny Adamowicz i ostatnie wspólne zdjęcie

Jak podaje "Fakt", Magdalena Adamowicz opublikowała na Facebooku poruszający wpis. Wspomina w nim ostatni wspólny urlop z mężem oraz z córkami, 16-letnią Antoniną i 9-letnią Tereską. Żona Pawła Adamowicza dodała do postu ostatnią rodzinną fotografię. Niestety, zdjęcie nie jest publicznie udostępnione i mogą je zobaczyć tylko znajomi wdowy.

Nasze ostatnie wspólne zdjęcie po najdłuższym cudownym urlopie 06.01.19 LAX. Mimo tragedii, ciągle jesteśmy rodziną. Kochanie, jesteś ciągle w naszych sercach, w naszych umysłach i w naszych uściskach, w naszych dotykach. Słyszę Twój głos, czuję zapach Twoich perfum... Zawsze, zawsze będziesz z nami.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

Paweł Adamowicz urodził się 2 listopada 1965 roku w Gdańsku. Już od czasów liceum angażował się w działania polityczne. Zajmował się między innymi drukiem i kolportażem prasy podziemnej. Był również jednym z organizatorów strajków na Uniwersytecie Gdańskim. W 1990 roku został radnym z list Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. W następnej kadencji zasiadał w Radzie Miasta z ramienia Unii Wolności. W roku 1998 został prezydentem Gdańska. Funkcję tę pełnił przez kolejne 20 lat.

JP