Zmarł Paweł Adamowicz. Z prezydentem Gdańska nie zdążyła pożegnać się jego żona

Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP. Przedstawiciel szpitala poinformował, że z mężczyzną nie zdążyła pożegnać się jego małżonka, Magdalena Adamowicz.

W minioną niedzielę podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, na chwilę przed "Światełkiem do nieba" został zaatakowany przez nożownika, Stefana W. Mężczyzna przeszedł kilkugodzinną operację. Niestety, przed godziną 15:00 do mediów trafiła tragiczna informacja, potwierdzająca śmierć Adamowicza. Prezydent zmarł w wieku 53 lat.

Z najgłębszym żalem musimy państwa poinformować, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci - wyznał dr Jerzy Karpiński.

Paweł Adamowicz nie żyje. Z prezydentem nie pożegnała się jego żona

Z mężczyzną nie zdążyła pożegnać się jego żona, Magdalena Adamowicz, która w momencie ataku na prezydenta przebywała poza granicami Polski. Tuż po tragicznym zdarzeniu rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska, poinformowała, że po kobietę zostanie wysłany rządowy samolot. Jednak według najnowszych informacji, jakie docierają na tę chwilę do mediów, Magdalena Adamowicz nie zdążyła dojechać do szpitala. 

Paweł Adamowicz - kim był? 

Paweł Adamowicz urodził się 2 listopada 1965 roku w Gdańsku. Już od czasów liceum angażował się w działania polityczne. Zajmował się między innymi drukiem i kolportażem prasy podziemnej. Był również jednym z organizatorów strajków na Uniwersytecie Gdańskim. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji, a tuż po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na uczelni jako prorektor ds. studenckich. W 1996 roku zakończył aplikację i został radcą prawnym. 

W 1990 roku został radnym z list Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. W następnej kadencji zasiadał w Radzie Miasta z ramienia Unii Wolności. W roku 1998 został prezydentem Gdańska. Funkcję tę pełnił przez kolejne 20 lat.

DH

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.