Zmarł Paweł Adamowicz. Z prezydentem Gdańska nie zdążyła pożegnać się jego żona

Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP. Przedstawiciel szpitala poinformował, że z mężczyzną nie zdążyła pożegnać się jego małżonka, Magdalena Adamowicz.

W minioną niedzielę podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, na chwilę przed "Światełkiem do nieba" został zaatakowany przez nożownika, Stefana W. Mężczyzna przeszedł kilkugodzinną operację. Niestety, przed godziną 15:00 do mediów trafiła tragiczna informacja, potwierdzająca śmierć Adamowicza. Prezydent zmarł w wieku 53 lat.

Z najgłębszym żalem musimy państwa poinformować, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci - wyznał dr Jerzy Karpiński.

Paweł Adamowicz nie żyje. Z prezydentem nie pożegnała się jego żona

Z mężczyzną nie zdążyła pożegnać się jego żona, Magdalena Adamowicz, która w momencie ataku na prezydenta przebywała poza granicami Polski. Tuż po tragicznym zdarzeniu rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska, poinformowała, że po kobietę zostanie wysłany rządowy samolot. Jednak według najnowszych informacji, jakie docierają na tę chwilę do mediów, Magdalena Adamowicz nie zdążyła dojechać do szpitala. 

Paweł Adamowicz - kim był? 

Paweł Adamowicz urodził się 2 listopada 1965 roku w Gdańsku. Już od czasów liceum angażował się w działania polityczne. Zajmował się między innymi drukiem i kolportażem prasy podziemnej. Był również jednym z organizatorów strajków na Uniwersytecie Gdańskim. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji, a tuż po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na uczelni jako prorektor ds. studenckich. W 1996 roku zakończył aplikację i został radcą prawnym. 

W 1990 roku został radnym z list Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. W następnej kadencji zasiadał w Radzie Miasta z ramienia Unii Wolności. W roku 1998 został prezydentem Gdańska. Funkcję tę pełnił przez kolejne 20 lat.

DH

Więcej o:
Komentarze (142)
Zmarł Paweł Adamowicz. Z prezydentem Gdańska nie zdążyła pożegnać się jego żona
Zaloguj się
 • Gość: Głos mądrego Polaka

  Oceniono 76 razy 54

  Darujcie sobie ludzie te komentarze odnośnie pisu/po/kary śmierci/winy Owsiaka. Nie znacie tematu i możecie zgadywać, w internecie wiadomo, że każdy najmądrzejszy. Okażcie po prostu szacunek zmarłemu i jego rodzinie, jak i mieszkańcom Gdańska i po prostu - Polakom. Zamknijcie na moment te wasze zawistne mordy i przestańcie się wykłócać tutaj i pisać wasze mądrości wyjęte z dupy bo na większość tych bredni nie macie żadnego logicznego argumentu. Poczekajcie na oficjalne informacje aby poznać sylwetkę zamachowca i wtedy możecie sobie dyskutować, jednak nie wypada po prostu publicznie pod wpisem o tragicznym zdarzeniu rozpoczynać takich zawistnych i obelżywych dyskusji. Opamiętajcie się!

 • Gość: Gosc

  Oceniono 47 razy 41

  Wyrazy współczucia dla rodziny .

 • Gość: Paweł

  Oceniono 77 razy 37

  Pokój jego duszy.A dla sprawcy karę śmierć jak nie u nas to wysłać do USA .Panie Ziobro proszę zmienić wymiar kary a nie do końca zycia karmić sprawców i opieka medyczna to my obywatele nie mamy takiej opieki medycznej jak sprawcy

 • Gość: Gosc

  Oceniono 39 razy 35

  W tej sytuacji milczenie jest złotem!!!! Nie komentować

 • Gość: Goo

  Oceniono 53 razy 25

  Przestańcie mieszać w to politykę bo tym obwinianiem pisu, Owsiaka itd bo tym sposobem i kontynuacją wzajemnej agresji jeszcze bardziej podburzacie sie do nienawiści. Napastnik ma stwierdzone zaburzenia, to psychopata i pewnie przy okazji zły człowiek. Ale nie jest to wina ani pisu ani PO ani tymbardziej Owsiaka. Straszna tragedia, ale to był czyn jednej popapranej osoby, a nie manifest ugrupowania polotycznego

 • Gość: scahb

  Oceniono 25 razy 23

  okradal banki i cudze mienie, siedzial w wiezieniu za nasze podatki, wyszedl z pierdla i zadźgał prezydenta gdanska a teraz znowu wroci zrec i lezec w pierrdlu... co za prawo

 • Gość: tyson

  Oceniono 36 razy 20

  Pokój jego duszy. Oby Pan Bóg przyjął go do swojego królestwa.

 • Gość: Martyna

  Oceniono 26 razy 18

  Proszę redakcję o zmianę tytułu. Żona i tak nie zdążyłaby się pożegnać. To tylko pogarsza całą sytuację.

 • Gość: Rafi

  Oceniono 14 razy 14

  Urodziłem się w tym wspaniałym mieście Gdańsk i aż obrzydzenie Mnie bierze jak czytam niektóre chore i budzące nienawiść komentarze Szczere kondolencje dla Dzieci Żony i Rodziny Św .Pamieci Pana Prezydenta Adamowicza.Pamietajcie:Nie Zwalcza się Szatana Szatanem!Tak mawiał Św.Ojciec Pio

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX