Zespół Blue Cafe był na scenie w trakcie ataku nożownika na prezydenta Gdańska. Wydali oświadczenie

Zespół Blue Cafe był gwiazdą wieczoru podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku. Grupa grała koncert na scenie, kiedy nożownik zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Na chwilę przed godziną 20:00, kiedy wszyscy odliczali ostatnie sekundy do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i "Światełka do Nieba", 27-letni Stefan W. zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i trzykrotnie go ugodził - jak się dzisiaj popołudniu okazało, rany były śmiertelne i Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu. Po chwili chwycił mikrofon i powiedział do zgromadzonych:

Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Paweł Adamowicz.

Zaraz potem został obezwładniony przez ochronę i oddany w ręce policji. W czasie makabrycznego zdarzenia zespół Blue Cafe grał koncert na scenie.

WOŚP 2019. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany przez nożownika. Blue Cafe komentuje

Zespół opublikował w mediach społecznościowych komentarz w tej sprawie:

Z wielkim bólem umieszczamy ten wpis... Brakuje słów, aby opisać to, co się dzisiaj wydarzyło. Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi z całego serca życzymy powrotu do zdrowia... Blue Cafe #tragedia

Stan zdrowia Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska

O godzinie 2:25 lekarze wydali komunikat o stanie zdrowia Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska miał poważną ranę serca, przepony i rany jamy brzusznej. Operacja trwała 5 godzin i przetoczono mu 41 jednostek krwi. Niestety, po godzinie 14 w poniedziałek podano informację, że prezydent Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych w czasie ataku nożownika. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała w niedzielę wieczorem, że wszczęto już śledztwo w sprawie ataku.

JP

Więcej o:
Komentarze (64)
Zespół Blue Cafe był na scenie w trakcie ataku nożownika na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Wydali oświadczenie
Zaloguj się
 • Gość: Me

  Oceniono 110 razy 98

  Tak. Nalezy sprosotwać że ochrona firmy Tajfun raczej dłubała w nosie. obezwładniał technik,dźwiękowiec.. Panu gratulujemy odwagi!

 • Gość: endriu

  Oceniono 77 razy 75

  chcialem sprostowac z tego co widzialem na filmiku to nie obezwladnila go ochrona a on sam sie polozyl na scenie a przyczymal go pracownik techniczny,ochrona byla tylko z nazwy

 • Gość: Maa

  Oceniono 60 razy 38

  Firma ochroniarska "Tajfun" - unikajcie jej jak ognia. To ona "dbała" o bezpieczeństwo uczestników WOŚP.

 • kato-rznik

  Oceniono 49 razy 27

  On taki "niewinny" jak PiS to "prawa i sprawiedliwa" partia - o ile niektóre doniesienia o sprawcy to prawda.

 • Gość: qw

  Oceniono 17 razy 13

  "Napastnik to Stefan W., w przeszłości skazany na 5 lat więzienia za czterokrotną napaść na banki z bronią w ręku. Miał wtedy 22 lata. Stefan W. w okresie od 8 maja do 12 czerwca 2013 roku napadł na trzy gdańskie placówki SKOK-ów oraz na bank Crédit Agricole - podawał w 2014 roku lokalny oddział "Gazety Wyborczej". W sumie zrabował około 15 tys. złotych. Podczas procesu przyznał się do winy, ale nie wyraził skruchy, mówił, że ukradł, bo "chciał mieć pieniądze, których nie potrafił zarobić"." niewinny ku*wa mać.. :/ zutylizować zje*a!

 • Gość: Olimpia Szuwar

  Oceniono 13 razy 13

  No dobrze; ale w końcu ktoś powie, jak sie ten bydlak nazywał? Wciąż tylko "Stefan" ?

 • Gość: Kris Kros

  Oceniono 79 razy 13

  Morderstwo politycznie zlecone, w porozumieniu z ochroniarzami, rekrutującymi się głównie ze środowisk kibolskich. Noc Długich Noży w wydaniu PiS, Bóg da że z takim samym skutkiem jak całe rządy tych pacanów.

 • Gość: serjusz

  Oceniono 13 razy 11

  No to w przyszłym roku będzie ciężko. PolandRock pewnie też rykoszetem oberwie- imprezy superpodwyższnego ryzyka, już Jojo Z Mariuszem wymyślą sobie taką kategorię i np. żeby mógł się odbyć finał w małym mieście trzeba będzie zatrudnić jakiś specnaz, żeby oczywiście zapewnić to minimalne poczucie bezpieczeństwa "po tym tragicznym i dramatycznym ataku", którym nikt w galaktyce się tak nie przejął jak miłościwie nam panujący, którzy praktycznie od zawsze życzyli panu Adamowiczowi jak najlepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX