Agata i Andrzej Duda rozwodzą się? Głos zabrała Kancelaria Prezydenta

Agata i Andrzej Duda mają kryzys w małżeństwie - tak od kilku dni donoszą tabloidy. Powód? Pierwsza Dama zniknęła z mediów, nie pojawiła się na też na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta skomentował te doniesienia.

Agata Duda wspierała męża w czasie kampanii prezydenckiej, towarzyszyła mu też podczas zagranicznych wyjazdów i przyjęć organizowanych w Pałacu Prezydenckim. Jednak ostatnio pokazuje się zdecydowanie rzadziej. Uwagę zwróciło też jej milczenie w sprawie projektu ustawy, która miałaby całkowicie zakazać aborcji. Mimo nawoływań różnych środowisk, prezydentowa nie wypowiedziała się na kontrowersyjny temat. Jej zachowanie tłumaczył Andrzej Duda na Twitterze.

Plotki o kryzysie w małżeństwie wzmogło puste krzesło , które stało obok prezydenta Dudy, podczas uroczystości na Wawelu. Pierwsza Dama nie pojawiła się tez podczas obchodów na Krakowskim Przedmieściu, gdzie prezydent został sfotografowany m.in. z Martą Kaczyńską . Agata Duda wzięła udział dopiero w wieczornej mszy w Archikatedrze.

Prezydent Andrzej Duda przy grobie Lecha i Marii KaczyńskichPrezydent Andrzej Duda przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich Kancelaria Prezydenta Kancelaria Prezydenta

Wszystkie te zdarzenia tylko wzmocniły doniesienia o rzekomym kryzysie i planowanym rozwodzie. Związek prezydenta i jego małżonki oceniali też specjaliści zaproszeni przez "Politykę".

Relacja między prezydentem a żoną wygląda na dość chłodną. Inaczej z córką - tę obdarza spojrzeniem pełnym uczucia, podziwu - komentowała dr Monika Kaczmarek-Śliwińska, autorka podręczników o kształtowaniu wizerunku i opracowań o sztuce komunikowania się.  - Przytulenie, objęcie, wyciągnięcie dłoni czy pocałunek sprawiają wrażenie sztucznego i bardziej na potrzeby mediów niż wynikające z rzeczywistej potrzeby i odruchu osób sobie bliskich.

Po tym, jak pojawiły się plotki, że Pierwsza Dama złożyła pozew o rozwód, "Pudelkowi" udało się skontaktować z Kancelarią Prezydenta i uzyskać komentarz w tej sprawie.

To kolejna plotka dotycząca Pary Prezydenckiej, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kancelaria nie będzie się w ogóle odnosić do tego rodzaju pogłosek - ani teraz, ani w przyszłości - skomentował rzecznik Prezydenta.

We wtorek, na premierze książki "Lech Kaczyński. Ostatni wywiad", obok Andrzeja Dudy siedziała córka zmarłego prezydenta, Marta Kaczyńska.

Zobacz wideo

JM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.