Agata Duda nie pojawiła się na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dlaczego? Miała poważny powód

Andrzej Duda na uroczystości z okazji 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej pojawił się bez żony. To uruchomiło lawinę plotek. Dlaczego Agata Duda nie wzięła udziału w tak ważnym wydarzeniu? Jest odpowiedź.

Agata Duda popadła ostatnio w niełaskę opinii publicznej. Jej milczenie w sprawie ustawy antyaborcyjnej przez wielu zostało źle odebrane, a teraz pierwsza dama popełniła kolejny nietakt i nie pojawiła się na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Puste krzesło obok prezydenta wyglądało dosyć wymownie. Jak dowiedział się "Fakt" przyczyną nieobecności Agaty Dudy była choroba, z którą zmaga się ona od czwartku.

Zaszyła się w krakowskim mieszkaniu Dudów, gdzie od kilku dni zmagała się z poważnym przeziębieniem. O wyjściu na zewnątrz - tym bardziej, że pogoda temu nie sprzyja - nie było więc mowy. Prezydent sam uczestniczył więc najpierw w porannej mszy na Wawelu, a potem w dalszych uroczystościach w plenerze. Sam przemawiał też tuż przed godziną 17. pod Pałacem Prezydenckim.

Tabloid donosi, że Duda pojawiła się u boku męża dopiero na wieczornej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

WJ

Więcej o:
Komentarze (79)
Agata Duda nie pojawiła się na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dlaczego? Miała poważny powód
Zaloguj się
 • czik

  Oceniono 45 razy 35

  może i dobrze przynajmniej nie musiała patrzeć jak mąż obsciskuje Martę trochę dwuznacznie.

 • Gość: yuy

  Oceniono 32 razy 28

  No nie było jej - to chyba oczywiste, jest niedziela, ktoś musi rosół ugotować.
  Proste

 • Gość: same_ruiny

  Oceniono 23 razy 23

  Jacek Sasin z pisu był wiceszefem kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010 roku, a Maciej Łopiński był wtedy szefem gabinetu prezydenta RP LK i powinni ponieść odpowiedzialność za taką organizację lotu do Smoleńska, że doszło do katastrofy.

 • noltee

  Oceniono 25 razy 21

  Miała poważny powód. A raczej - solidną wymówkę.

 • forfiter_jr

  Oceniono 27 razy 21

  Prezes ją za to pewnie ukrzyżuje. A PAD musiał sam szorować kolanami podłogę w kościele.

 • shawmut

  Oceniono 22 razy 18

  zaszyła się w krakowskim mieszkaniu dudów, ale uczestniczyła we mszy w Warszawie, czy wy czytacie bzdury, które chcecie wciskac czytelnikom?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX