Kuźniar za Kantereita, Kantereit za Kuźniara. TVN potwierdził roszadę dziennikarzy

Jarosław Kuźniar prowadził poranne pasmo w TVN24 od 2007 roku. W czwartek poinformował, że to ostatni odcinek "Wstajesz i Wiesz". Teraz TVN tłumaczy, gdzie przeszedł dziennikarz i kto go zastąpi.

TVN wydał komunikat do mediów potwierdzający spekulacje o przejściu Jarosława Kuźniara z TVN24 do TVN. Prowadzący poranne pasmo informacyjnej stacji, czyli program "Wstajesz i Wiesz" zastąpi Roberta Kantereita w Dzień Dobry TVN, telewizji śniadaniowej głównego kanału grupy. W komunikacie do mediów wytłumaczono , że zamiana miejsc "wychodzi naprzeciw potrzebom obu stacji, a także ambicjom i planom rozwojowym obu dziennikarzy".

Cieszę się, że Jarek, zasili "DD TVN". Jest pełen inicjatywy wychodzącej już często poza obszar dziennikarstwa newsowego. Nowe miejsce na pewno będzie dla niego wyzwaniem, ale też szansą na rozwój w nowych obszarach - Wirtualnemedia.pl cytują Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego i członka zarządu TVN.

O swoim nowym nabytku wypowiedział się także Adam Pieczyński, dyrektor programowy TVN24 i członek zarządu TVN:

Robert Kantereit jest świetnym dziennikarzem z dużym doświadczeniem newsowym i telewizyjnym. Obecność Roberta we "Wstajesz i Wiesz" będzie szansą na wzmocnienie informacyjnego charakteru naszego programu.

W połowie sierpnia Kuźniar zapowiadał "rewolucję w życiu zawodowym". 26 sierpnia ogłosił wprost swoje odejście pokazując sklejkę swoich zdjęć z czasów studenckiej telewizji i aktualne z porannego programu "Wstajesz i Wiesz" na TVN24.

Prehistoria & historia. Te 22 lata to był tylko wstęp. Więcej jutro przed 10:00 w @tvn24 - napisał dziennikarz wieczorem na Twitterze. Są w życiu rzeczy ważne i najważniejsze. Od jutra od 10:00 wybieram #Nowe -  napisał .

Screen z Twitter.com/jarekkuzniar

Na fanpage'u "Wstajesz i Wiesz" na Facebooku zamieścił  inny wpis :

Bardzo Wam dziękuję za ten czas. Rozstajemy się, ale nie żegnamy. Będę Wam i tv wierny.

27 sierpnia poprowadził swoje ostatnie wydanie porannego pasma stacji, program "Wstajesz i Wiesz". Schodząc z anteny  Jarosław Kuźniar pożegnał się z widzami TVN24.

Tak się złożyło, że mogę do państwa przemówić ostatni raz. Jestem facetem który się łatwo wzrusza, szczególnie od... a nieważne. Tego tu nie robi tylko gęba przed kamerą, ale ci wszyscy ludzie którzy pomagają tej gębie zza kamery - powiedział gdy kamera pokazywała pracowników stacji przygotowujących WiW.

Koledzy Kuźniara zaczęli bić brawo, a on dodał: zobaczymy się w telewizji, i to całkiem niedługo. Chwilę wcześniej prowadząca serwis informacyjny Marta Kuligowska wstała na wizji, uściskała go i życzyła mu powodzenia.

Wirtualnemedia.pl twierdzą , że dziennikarz pierwotnie planował kompletnie się pożegnać z TVN, ale ostatecznie zniknie tylko z TVN24. Według 300polityka.pl zaoferowano mu poranne pasmo na innym kanale.

Jarosław Kuźniar po rozstaniu z TVN24 dołączy do ekipy Dzień Dobry TVN i będzie z Anną Kalczyńską prowadził flagowy poranek TVN - czytamy .

Kuźniar był gospodarzem dwóch pierwszych edycji talent-show "X Factor" nadawanego na głównej antenie TVN. Z kanałem TVN24 związany był od 2007 roku, wcześniej pracował też w Polskim Radiu Wrocław, a po przeprowadzce do Warszawy w 1999 roku prowadził "Zapraszamy do Trójki".Teraz chce poświęcić czas również  prywatnemu biznesowi - organizowaniu wycieczek i prowadzeniu serwisu dla przewodników turystycznych.

Robert Kantereit od pięciu lat współprowadzi "Dzień Dobry TVN", przez pierwsze cztery lata z Jolantą Pieńkowską, a przez ostatni rok z Anną Kalczyńską. Wcześniej pracował w TVP 1 w programie "Kawa czy herbata" i w TVP 2 współprowadząc "Pytanie na śniadanie".

socha

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.