Jarosław Kuźniar

Jarosław Kuźniar

Jarosław Kuźniar jest dziennikarzem oraz prezenterem telewizyjnym. Urodził się w Bielawie. Studiował we Wrocławiu - uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Wrocławskim (kierunek: dziennikarstwo). Od 1999 r. mieszka w Warszawie. Związany jest ze stacją TVN. Założył portal podróżniczy Goforworld, który działa także jako biuro podróży.

Data urodzenia: 29.01.1978 r.
Miejsce urodzenia: Bielawa
Wzrost: 1,78 m.
Facebook: Facebook.com/jaroslawkuzniar
Twitter: Twitter.com/jarekkuzniar
Instagram: Instagram.com/jaroslawkuzniar
Nagrody: Dwa Wiktory (2008 i 2012 r.), Telekamera (2015 r.)
Związki: Magdalena Kuźniar (żona, 2011-obecnie)
Dzieci: Zofia Kuźniar (ur. 2012 r.)

Jarosław Kuźniar: kariera

Jarosław Kuźniar na początku kariery pracował w Radiu Sudety, Polskim Radiu Wrocław i Telewizji Sudeckiej. Pisał również felietony w magazynie "Dlaczego". W Warszawie rozpoczął pracę w Programie III Polskiego Radia, w którym prowadził audycję "Zapraszamy do Trójki". Następnie pracował w Radiu Zet - był odpowiedzialny za realizację popołudniowych wiadomości oraz "Wydarzeń Dnia". W styczniu 2007 r. rozpoczął pracę w TVN24. Był prowadzącym programów "Wstajesz i wiesz" oraz "Rozmowa bardzo polityczna"(2010-2011). W 2009 r. otrzymał pierwszą statuetkę Wiktora w kategorii "Największe odkrycie telewizyjne" (Wiktor 2008). W następnych latach otrzymał nominacje do tej nagrody w kategoriach: "Najlepszy prezenter telewizyjny" (Wiktor 2009) i "Najpopularniejszy prezenter telewizyjny" (Wiktor 2011). Kolejną statuetkę otrzymał w 2013 r. ("Najlepszy prezenter telewizyjny"). Został także nagrodzony Telekamerą w kategorii "Prezenter informacji". Był również nominowany do Telekamery 2009 ("Informacje") oraz 2014 ("Prezenter informacji"). Ponadto Kuźniar jest laureatem nagrody MeadiaTory w kategorii "InicjaTor". TVN był gospodarzem dwóch pierwszych edycji talent-show "X Factor" (2011-2012). W 2013 r. przeprowadzał wywiady dla magazynu "Wprost" m.in. z Jerzym Stuhrem czy Agnieszką Radwańską. We wrześniu 2015 r. został jednym z gospodarzy śniadaniowego programu "Dzień dobry TVN", rezygnując tym samym z pracy w TVN24. "DDTVN" prowadzi razem z Anną Kalczyńską.

Jarosław Kuźniar: kontrowersje

Jarosław Kuźniar jest jednym z najaktywniejszych dziennikarzy w mediach społecznościowych. Swoimi wypowiedziami niejednokrotnie wzbudzał kontrowersje. W 2015 r. szeroko komentowano jego wywiad z magazynem "Grazia" - wyznał, że podczas podróży po USA zakupił artykuły dla swojego dziecka, po czym zwrócił je do sklepu po miesiącu użytkowania. Skrytykowali go zarówno internauci, jak i osoby publiczne m.in. Karolina Korwin Piotrowska i Monika Olejnik. Ponadto, publikował wiele kontrowersyjnych wpisów - dla niektórych obraźliwych. Przez internautów uzyskał przydomek "Króla hejtu", a on sam bezkompromisowo wyraża swoje poglądy. Po wyborach prezydenckich w 2015 r. nazwał wyborców "pokoleniem #żalpl", a w 2016 r. okazał brak empatii wobec ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli. Wdał się w dyskusję na Twitterze z Anną Kalczyńską, w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Był krytykowany za nieodpowiedni stosunek do zapraszanych gości programu "Dzień dobry TVN".

Fakt, że Kuźniar bezpardonowo manifestuje swoje poglądy oraz że w mediach społecznościowych prowokuje internautów do dyskusji sprawił, że Kuźniar od wielu lat jest na celowniku hejterów. Dziennikarz jako jedna z pierwszych publicznych osób zaczął aktywnie walczyć z wirtualną nienawiścią. Został też ambasadorem społecznej kampanii Hejt stop.

Jarosław Kuźniar: życie prywatne

Jarosław Kuźniar w lipcu 2011 r. ożenił się. Jego małżonka Magdalena nie jest związana z show-biznesem. W 2012 r. urodziła się ich córka, Zofia.

Zobacz także:

Dzień dobry TVN - Anna Kalczyńska - Kamil Durczok

jarosław kuźniar

Więcej o:

jarosław kuźniar

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.