Hugh Laurie - kolejny uwodziciel w fartuchu?

Hugh Laurie jest uważany przez wielu osób za bardziej seksownego niż Żmijewski i Dempsey, a jako serialowy dr Gregory House bije rekordy oglądalności. Czy wiecie, że kiedyś był sławnym wioślarzem, pisze książki, nigdy nie poprosił kobiety do tańca, a jego syn omal nie zagrał Harry'ego Pottera?

Hugh miał styczność z medycyną nie tylko na planie filmowym. Jego ojciec William "Ran" Laurie był lekarzem, a także złotym medalistą olimpijskim i prezesem Leander Club, jednego z najstarszych klubów wioślarskich na świecie. Hugh również należał do niego, idąc w ślady ojca. Nie bez sukcesów - wygrał World Junior Championship. Dziś świeci nam jako gwiazda filmowa a nie sportowa za sprawą choroby (mononukleozy zakaźnej), która zmusiła go do rezygnacji z wioślarstwa.

W walce o rolę dr House'a przegrał z nim Patrick Dempsey, który tak wspomina casting:

Wzywano mnie wiele razy... ale wiedziałem, że House nie jest mi pisany - bohater był o wiele bardziej mroczny niż ja.

Patrickowi nie udało się tu, ale powiodło gdzie indziej - pokonał Roba Lowe w rywalizacji o rolę dr Dereka Shepherda w "Chirurgach" .

Choć serialowy dr House jest podstarzały, gburowaty i utyka, nie brak oddanych wielbicielek tej postaci. Hugh twierdzi, że w prywatnym życiu z kobietami nie radzi sobie najlepiej:

Mam 48 lat i nigdy nie zaprosiłem żadnej kobiety na randkę, nigdy nie poprosiłem do tańca, nigdy nie organizowałem imprez.

Być może Hugh nie należy do największych podrywaczy , ale nie wiedzie też kawalerskiego życia. Od 18 lat jest żonaty z Jo Green, administratorką teatru, z którą ma trójkę dzieci. Jego najstarszy syn Bill ubiegał się o rolę Harry'ego Pottera , jednak twórcy filmu stwierdzili, że jest zbyt młody i wybrali starszego o dwa lata Daniela Radcliffe. Córka Rebecca zagrała niewielką rolę w filmie "Dowcip".

Początkowo Hugh nie marzył o karierze aktorskiej - studiował antropologię i archeologię. Na obecną drogę sprowadziła go aktorka Emma Thompson, która przez pewien czas była z nim związana. Laurie pisał scenariusze filmowe , a także doczekał się publikacji swojej książki "The Gun Seller" i noweli "The Paper Soldier".

Laurie założył własną rockowo-jazzową grupę muzyczną Band From TV, w której zgodnie z nazwą nie zabrakło gwiazd z telewizji: Jamesa Dentona ( "Gotowe na wszystko" ) i Grega Grunberga ( "Herosi" ). Nagrana przez nich wersja utwory "Minnie The Moocher" była ostatnio hitem na iTunes.

Więcej o:
Copyright © Agora SA