Polka poślubiła gwiazdora Hollywood. Ich wesele trwało tydzień. Kim jest Olga Sosnovska?

Weronika Rosati czy Alicja Bachleda-Curuś to nie jedyne Polki, którym udaje się grać w Hollywood. Swego czasu z powodzeniem w popularnych produkcjach pojawiała się też tam Olga Sosnovska, która jest żoną aktora znanego m.in. z serialu "Herosi". Ich wesele było wyjątkowe.

Podczas gdy wiele się mówi o zmyślonej karierze Natalii Janoszek w Bollywood, jest Polka, która od dawna robi karierę aktorską za oceanem, a w ogóle się tym nie chwali. Mowa o Oldze Sosnovskiej. 51-letnia dziś kobieta ma na swoim koncie kilka ciekawych ról na zagranicznym rynku. Jest żoną aktora, który zasłynął występami w serialu "Herosi". To Sendhil Ramamurthy. Ich ślub był wyjątkowy, a wesele trwało aż tydzień!

Zobacz wideo Tradycyjnej ceremonia teściowej dla synowej przed ślubem księcia Husajna

Kim jest Olga Sosnovska? Całowała się z kobietą na ekranie

Olga Sosnovska urodziła się 21 maja 1972 w Warszawie. Gdy miała 11 lat, wyjechała z ojcem do Anglii. Skończyła romanistykę, a później spróbowała sił w jednej z angielskich szkół aktorskich, którą ukończyła. Gdy wyszła za mąż, na stałe zamieszkała w Ameryce, gdzie wiedzie szczęśliwe życie do dziś. Aktorka zapisała się w historii amerykańskiej telewizji rolą Leny Kundery w operze mydlanej "All My Children". Co ciekawe, jej bohaterka tworzyła pierwszą lesbijską parę w produkcji codziennej w USA. Wcześniej związki dwóch kobiet nie były pokazywane wprost i otwarcie, tak jak to miało miejsce z jej postacią. Ich pocałunek narobił w zagranicznych mediach sporo szumu, ale przetarł szlaki kolejnym produkcjom. Polka zagrała też w hicie "Ocean's Thirteen" czy serialu "Pozostawieni", "Herosi" i "Trawka". W ostatnim czasie występowała u boku Corrine Wicks w internetowym serialu "Jackie and Lolita".

 

Niecodzienny ślub 

Miłość Olgi Sosnovskiej i Sendhila Ramamurthy'ego wybuchła podczas studiów. Nie podzieliły ich nawet różnice kulturowe. Para pobrała się w 1999 roku, idąc na ważny kompromis. Na ich weselu, które trwało tydzień, miało się bawić aż 400 osób. "Sendhil jest Hindusem, więc pobraliśmy się zgodnie z jego religią i zwyczajem. To taki małżeński kompromis i wymiana kulturowa. On uczy się polskiego, ja zgodziłam się na siedmiodniowe wesele" - opowiadała Olga. Para doczekała się dwójki dzieci: obecnie 18-letniej Haliny i 15-letniego Alexa.

Mąż Polki grał w serialu "Herosi"

Gdy dzieci aktorskiej pary przyszły na świat, Sosnovska skupiła się na prowadzeniu domu i własną karierę zawiesiła na kołku, tym bardziej że kariera Sendhila ruszyła z kopyta i zaczął być rozchwytywany w hollywoodzkiej branży filmowej. "Swoich własnych planów na razie nie mogę mieć, bo wszystko wiążę się z pracą męża. On musi być często w Los Angeles, więc i ja jestem w Hollywood" - tłumaczyła. Małżeństwo dzieli swoje życie między Miastem Aniołów a Nowym Jorkiem, gdzie mają mieszkanie, ale regularnie odwiedza Polskę. Sendhil Ramamurthy najbardziej znany jest z popularnego na całym świecie "Herosi" (grał tam Mohindera Suresha). Poza tym wystąpił w serialu Netflixa "Jeszcze nigdy...", "Flash", "Piękna i bestia", czy "Szpital New Amsterdam".

Więcej o: