Kwiat Jabłoni u Kuby Wojewódzkiego. Geneza nazwy zaskakuje. "To jest nazwa jabola''

Za nami kolejny odcinek programu ''Kuba Wojewódzki''. Tym razem na kanapie pojawili się przedstawiciele młodego pokolenia - zespół Kwiat Jabłoni, a także Maciej Musiałowski.

W najnowszym odcinku programu ''Kuba Wojewódzki'' pojawili się młodzi twórcy ze świata muzyki i filmu - duet Kwiat Jabłoni i aktor, Maciej Musiałowski. Jako pierwsi na kanapie usiedli członkowie zespołu Kwiat Jabłoni. Był to ich telewizyjny debiut. Kim są młodzi twórcy, których pokochała cała Polska?

 

Kwiat Jabłoni u Kuby Wojewódzkiego

Kwiat Jabłoni to folk-popowy duet, stworzony przez rodzeństwo. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie od najmłodszych lat związani byli z muzyką. Wszystko za sprawą ich ojca, Kuby Sienkiewicza, lidera popularnego zespołu Elektryczne Gitary. Nic dziwnego, że dzieci gwiazdora postanowiły pójść w jego ślady - w końcu talent odziedziczyły w genach. Już na początku programu samozwańczy król TVN-u zapytał ich o sławnego ojca. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć, skąd wziął się pomysł na nazwę zespołu Kwiat Jabłoni.

Żeby uhoronować to, co tata zawsze  wykonywał i podoba nam się to, że to było zawsze trochę szalone i takie może kontrowersyjne czasami, to dlatego nazywamy się Kwiat Jabłoni. Kwiat Jabłoni to jest nazwa jabola. Nie chodzi o to, że on (Kuba Sienkiewicz przyp. red.) tyle go pił, tylko że wykonywał kiedyś taką piosenkę i my ją też wykonujemy - powiedziała Kasia. 

Kuba zapytał artystów również o to, czy posiadanie ojca muzyka pomaga, czy utrudnia w rozwijaniu muzycznej kariery.

Od samego początku istnienia Kwiatu Jabłoni staraliśmy się to bardzo ukrywać, bo nie chcieliśmy wypłynąć na tym, że jesteśmy dziećmi ojca, bo robimy własną muzę, która jest inna - powiedział Jacek.
 
Nie chcieliśmy, żeby ludzie robili z tego główny temat i żeby mówili: wiadomo, dlaczego ta piosenka jest znana - bo to ustawione jest - dodała Kasia. 

Zespół Kwiat Jabłoni

Muzyczny duet funkcjonuje od marca 2018 roku. ''Ich debiutancki utwór ''Dziś późno pójdę spać'' ma ponad 14 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. To właśnie ten utwór pozwolił im wypłynąć na szerokie wody i usłyszała o nich cała Polska. W lutym 2019 roku ukazał się ich pierwszy studyjny album "Niemożliwe". Jeśli jeszcze nie słyszeliście utworów rodzeństwa, koniecznie nadróbcie zaległości.