Kuba Wojewódzki ostro o odejściu Wojciecha Manna z "Trójki". "Posłuszni muszą być tylko niewolnicy!"

Wciąż nie opadły emocje po nagłym odejściu Wojciecha Manna z Polskiego Radia. Do decyzji dziennikarza odniósł się Kuba Wojewódzki.

W ostatnich dniach nie brakuje smutnych wiadomości. Jedną z nich bez wątpienia było zwolnienie Anny Gacek z Polskiego Radia. Rzekomo dziennikarka otrzymała propozycję współpracy z dotychczasowym pracodawcą, ale nie przyjęła jej. Audycję "W tonacji Trójki" Gacek prowadziła razem z Wojciechem Mannem. Na wieść o zwolnieniu swojej redakcyjnej koleżanki, dziennikarz postanowił odejść z pracy. Przypomnijmy, że z Polskim Radiem był związany przez 55 lat.

Kuba Wojewódzki komentuje odejście Wojciecha Manna z "Trójki"

Odejście Wojciecha Manna z radiowej "Trójki" odbiło się szerokim echem w mediach. Swoje ubolewania wyrazili już wierni słuchacze jego programów. Głos zabrał też samozwańczy król TVN-u, czyli Kuba Wojewódzki.  Dziennikarz opublikował na Instagramie długi wpis poświęcony Mannowi.

Po 55 latach pracy z Trójki odchodzi Wojciech Mann. KTOŚ. Legenda. Postać. Nauczyciel. Brawo, Panie Wojtku. Nieposłuszeństwo jest prawdziwą postawą wolności. Posłuszni muszą być tylko niewolnicy! Zaiste znakomitą politykę kadrową ma nasza władza, wyznaczając nowe standardy głupoty. Pani Prezes Polskiego Radia, gratuluję. Gdyby małość można było nagradzać, zostałaby Pani Człowiekiem Roku. Ciekaw jestem, ile pokoleń dziennikarzy wychowa Krzysztof Ziemiec, Joanna Lichocka czy Danuta Holecka... - czytamy.

Wojewódzki przypomniał też, że to właśnie w redakcji Programu 3 Polskiego Radia stawiał pierwsze kroki jako dziennikarz. Dziś, jego zdaniem, przypomina ona "krajobraz po bitwie". Pod wpisem zaroiło się od komentarzy internautów.

Wielka szkoda. Pan Wojtek serwował taką nietuzinkową, niepowtarzalną z pazurem muzykę, której ciężko znaleźć w innej stacji radiowej i do tego wszystkiego inteligentne poczucie humoru.
Słuchałam Trójki wiernie, słuchałam pomimo zmian. Ale teraz koniec, niestety. Bez Manna nie da rady.
Tylko martwe ryby płyną z prądem rzeki. Trzymam kciuki za Pana, Panie Wojtku... - piszą.

Będzie Wam brakowało Wojciecha Manna w Polskim Radiu?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.