Jacek Braciak od zawsze zabierał głos w sprawach polityczno-społecznych. Nie mógł milczeć i tym razem, kiedy na polsko-białoruskiej granicy umierają małe i niewinne dzieci. Przy okazji poruszył temat własnego ojcostwa. Wyznał, że jego syn jest osobą transpłciową.
W grudniowym wydaniu magazynu "Zwierciadło" ukazał się wywiad z Jackiem Braciakiem. Aktor zaskoczył, ponieważ bardzo otworzył się podczas rozmowy z Karoliną Morelowską-Siluk. Kiedy usłyszał pytanie, czy jego trzy córki czują się wolnymi kobietami, odpowiedział:
Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni.
Starałem się też szanować ich [dzieci - przyp. red.] wybory, oduczyć się myślenia typu: „Byłoby lepiej, gdybyś…". Nie, dla mnie byłoby lepiej, ale czy dla nich? […] czasem trudno pogodzić się z wieloma rzeczami, ale należy to zrobić. Z tym, że ktoś chce żyć na swój rachunek, mimo że jest moim dzieckiem, dla którego chcę najlepiej, bardzo je kocham, także należy się pogodzić. Tu kłania się zasada, której ja już też hołduję, że miłość jest bezwarunkowa - dodaje.
Fragmenty wywiadu Braciaka pojawił się na facebookowym koncie "Repliki". Dziennikarze magazynu podziękowali aktorowi za tak piękne słowa.
Panie Jacku, dziękujemy za ten coming out! Przypominamy, że w Polsce tylko 25 proc. matek i tylko 12 proc. ojców w pełni akceptuje swoje dzieci LGBT. Tym bardziej potrzebny jest głos taki jak Jacka Braciaka.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Miała być "10 lat młodsza w 10 dni". Efekt metamorfozy zadziwił nawet prowadzącą
Gwiazdy na Balu Fundacji TVN. Wojciechowska zachwyciła, Rozenek z okazałym dodatkiem
W sieci zawrzało po finale "Afryka Express". Ewa Gawryluk zabrała głos
Wnuczka Johna F. Kennedy'ego jest śmiertelnie chora. "Może utrzyma mnie przy życiu przez rok"
Widzowie pokochali jej rolę w "Złotopolskich". Teraz niemal nie pojawia się przed kamerami
To oni zwyciężyli w "Afryka Express". Nikt nie spodziewał się takiego finału
Natalia Szroeder postawiła na ostre cięcie. Fryzjer gwiazd mówi o hitowej grzywce
Chwilę po śnieżycy Wachowicz pokazała, co zastała przed domem. Maszyna do odśnieżania poszła w ruch
Wielkie emocje w półfinale "The Voice of Poland". Znamy finalistów!