Jacek Braciak

Jacek Braciak

Jacek Braciak to polski aktor filmowy i teatralny. Zalicza się do grona najlepszych polskich aktorów. Stworzył niezapomniane kreacje filmowe w topowych polskich produkcjach. Grał również w popularnych serialach: "BrzydUla", "Kryminalni", "Ludzie Chudego" oraz "Czas honoru".

Imię i nazwisko: Jacek Braciak
Data urodzenia: 12 maja 1968r.
Miejsce urodzenia: Drezdenko
Zawód: aktor
Rodzina: córka Jadwiga, córka Zofia, córka Maria
Facebook: facebook.com/Jacek-Braciak-161913270594212/

Jacek Braciak - początki kariery

Jacek Braciak ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich. Po maturze zdawał na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną Warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończył ją w 1991 roku. Jego rola w przedstawieniu dyplomowym w reżyserii Jana Englerta otrzymała Nagrodę na Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.
Już jako student Braciak zagrał kilka epizodycznych ról w produkcjach filmowych.
W 1991 roku Jacek Braciak zagrał w miniserialu "Kuchnia polska". Od tego samego roku rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Warszawie.

Jacek Braciak - rozwój kariery

Od 1992 roku Jacek Braciak regularnie pojawiał się w produkcjach filmowych. Zagrał Chaplina w "Enak", Wojtka Szańskiego w serialu "Bank nie z tej ziemi". Następnie wcielił się w Oskara w filmie "Uprowadzenie Agaty". Potem przyszedł czas na role w filmach: "Edi" (2002), "Warszawa" (2003), "Trzeci" (2004), "Mistrz" (2005).
Kolejne lata obfitowały w propozycje dla Jacka Braciaka. W 2006 roku zagrał m.in. w "Jasne błękitne okna", "Co słonko widziało", "Z odzysku". Od tego roku Braciak zaczął pojawiać się na małym ekranie. Grał w serialach "Prawo miasto", "Twarzą w twarz", "Londyńczycy", Ludzie Chudego", "Prosto w serce", "Rodzinka.pl".
W kultowym serialu stacji TVN "BrzydUla" Braciak stworzył postać projektanta Przemko, jednej z najbarwniejszych osobowości produkcji.
W 2016 roku Braciak rozpoczął przygodę z najnowszą produkcją TVNu - "Druga szansa".

Zobacz także:

Maja Hirsch - Kinga Preis - Agata Kulesza

jacek braciak

Więcej o:

jacek braciak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.