Czarno-białe zdjęcie księżnej Kate opublikowane przez BBC. Wywołało popłoch

Na instagramowym profilu BBC pojawiło się czarno-białe zdjęcie księżnej Kate. Część internautów była przekonana, że to nekrolog żony księcia Williama. W komentarzach pod postem rozpętała się burza.

Od kiedy księżna Kate poinformowała, że choruje na nowotwór, fani rodziny królewskiej z całego świata nie przestają się o nią martwić. Pałac Kensington jest niezwykle oszczędny w przekazywaniu wiadomości na temat stanu zdrowia żony księcia Williama. Nie wiadomo, jak przebiega leczenie księżnej Walii. Nic więc dziwnego, że wpis opublikowany w mediach społecznościowych BBC wystraszył internautów. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy zbulwersowanych użytkowników Instagrama.

Zobacz wideo Księżna Kate poprowadziła wideokonferencję z rodzinami brytyjskich bohaterów wojennych

BBC opublikowało zdjęcie księżnej Kate. W komentarzach burza. "Nie straszcie"

Na instagramowym profilu BBC pojawił się ostatnio post informujący o nowej wystawie fotograficznej dostępnej w Pałacu Buckingham. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie to, że pierwsze zdjęcie ilustrujące wpis przedstawia księżną Kate i jest czarno białe. Na pierwszy rzut oka można więc uznać, iż jest to nekrolog. Internauci nie byli w stanie ukryć oburzenia. "Nie straszcie, przez chwilę myślałem, że Kate umarła", "Czy tylko ja się przeraziłem, kiedy to zobaczyłem?", "Omal nie dostałem zawału, kiedy zobaczyłem pierwszy slajd", "Czarno-białe zdjęcie, kiedy wiemy, że Kate jest chora. BBC wystraszyło nas umyślnie" - czytamy w komentarzach. Zdjęcie, o którym mowa, zobaczycie w galerii na górze strony.

To nie pierwsze kontrowersje wokół zdjęcia księżnej Kate. Ekspert wyjaśnia

Post BBC nie jest pierwszym, który wywołał poruszenie w sieci. Pod koniec kwietnia książę William i księżna Kate świętowali 13. rocznicę ślubu. Z tej okazji również opublikowali czarno-białą fotografię, która wystraszyła internautów. W rozmowie z Plotkiem Janusz Sibora, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego wyjaśnił, dlaczego książęca para zdecydowała się akurat na takie zdjęcie. "Tutaj trzeba znaleźć klucz. Sposób komunikowania się rodziny królewskiej jest opanowany do perfekcji. Ja obserwuję te ostatnie wystąpienia publiczne księcia Williama - on ma do perfekcji opanowane wszystkie gesty - przyjmowanie kwiatów, wręczanie kwiatów, uśmiechy, odwrócenie się na pożegnanie. To (wstawienie czarno-białego zdjęcia - red.) nie jest przypadek. Tam (w rodzinie królewskiej - red.) nie ma przypadków. Myślę, że chcieli powiedzieć, że ta rocznica ślubu jest dla nich smutną rocznicą, bo to się dzieje w cieniu choroby księżnej Kate. W obliczu tak poważnej choroby, jaką jest rak, to nie jest faux pas" - wytłumaczył.

Uważacie, że BBC opublikowało czarno-białe zdjęcie księżnej Kate celowo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.