Niewielu to dostrzegło. Kate w oświadczeniu przemyciła sekretną wiadomość do osób chorujących na raka

Księżna Kate niedawno wydała oświadczenie na temat swojego zdrowia. Poinformowała, że choruje na nowotwór i jest poddawana leczeniu. Jej wystąpienie analizowali już najróżniejsi eksperci. Jak się właśnie okazało, żona księcia Williama w subtelny sposób przekazała specjalną wiadomość osobom zmagającym się z rakiem.

Medialna nieobecność księżnej Kate zastanawiała wielu. W tym czasie narosło sporo teorii spiskowych. 22 marca żona księcia Williama postanowiła rozprawić się z plotkami i wydała oświadczenie, w którym poinformowała o szczegółach zdrowia. - W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego też mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie - przekazała księżna Kate w specjalnym oświadczeniu w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. Wiadomo również, że na jakiś czas wycofała się z obowiązków publicznych. Jej wideo przeanalizowano pod każdym kątem, jednak niektórym mogło umknąć subtelne przesłanie, wyrażające wsparcie wobec wszystkich osób, które walczą z nowotworem. 

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Księżna Kate przemyciła subtelną wiadomość do osób chorujących na raka

Księżna Kate w napisanym przez siebie oświadczeniu poinformowała o chorobie nowotworowej i podjętym leczeniu. W nagranym filmie, Kate ubrana w prostą bluzkę w paski siedziała na ławce na tle żonkili, które znalazły się w kadrze nieprzypadkowo. Jak wiadomo, żonkile są narodowym kwiatem Walii - księżna w ten sposób chciała pokazać przywiązanie i szacunek do królewskiego tytułu. Nie jest również tajemnicą, że żonkile od dawna kojarzone są również jako symbol pacjentów chorych na raka i osób, które mimo diagnozy pokonały chorobę, ponieważ symbolizują siłę, odporność, odwagę, życie i nowe początki.

 

Jak donosi portal Mirror.co.uk, Badanie z 2018 r., prowadzone przez Denisa Lafontaine'a z Wydziału Nauk Uniwersytetu Libre de Bruxelles w Belgii, wykazało, że żonkile mają właściwości przeciwnowotworowe, a ich ekstrakt może pomóc w walce z rakiem.

Księżna Walii informację o diagnozie opisała jako "ogromny szok". Podkreśliła, że chciała najpierw porozmawiać z dziećmi, zanim poinformuje świat o chorobie. Na koniec emocjonalnego oświadczenia zaapelowała do osób chorych na raka i udzieliła im wsparcia. "Nie jesteście sami" - dodała żona księcia Williama. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.