Śmierć rodziców, oskarżenia, konflikt z synem... Co zniszczyło zdrowie króla Karola III? Eksperci wyliczają

Król Karol III od niedawna zmaga się z nowotworem. Zagraniczni eksperci ocenili, co dokładnie mogło obciążyć zdrowie brytyjskiego monarchy.

5 lutego 2024 roku w sieci pojawiła się niezwykle smutna informacja. Okazało się, że stan zdrowia króla Karola III nie jest dobry. Pałac Buckingham opublikował oświadczenie, z którego wynika, ze monarcha brytyjski choruje na nowotwór. Wykryty go podczas pobytu w szpitalu. "Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w publicznym zrozumieniu wszystkich osób na całym świecie dotkniętych rakiem (...)" - napisano w mediach społecznościowych. Zagraniczni eksperci postanowili wyliczyć, jakie wydarzenia mogły sprawić, że Karol podupadł na zdrowiu.

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Co mogło zniszczyć zdrowie króla Karola III? Eksperci zrobili listę

Jak twierdzą redaktorzy zagranicznego portalu The Sun, król Karol III ma pozytywne nastawienie co do leczenia. Nie da się jednak ukryć, że przez lata miał wiele innych problemów, które spędzały mu sen z powiek. Zagraniczni eksperci postanowili zrobić podsumowanie nieprzyjemnych wydarzeń, które z pewnością wpłynęły na monarchę. Listę otwiera konflikt z młodszym synem, który wraz z ukochaną odwrócił się od rodziny i wyprowadził do Stanów Zjednoczonych. Wyjazd księcia Harry'ego i Meghan Markle, zwany Megxitem, z pewnością zestresował członków rodziny, z królem na czele. Nie można nie wspomnieć o pandemii, która postawiła w zagrożeniu życie wielu osób. Dystans społeczny pozbawił Karola kontaktu z ojcem i matką w ostatnich latach ich życia. Książę Filip zmarł w 2021 roku, a królowa Elżbieta II w 2022 roku. Śmierć rodziców z pewnością odbiła się na Karolu, który przeżył żałobę. Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii na górze strony.

 

Te sytuacje obciążyły zdrowie króla Karola III

To jednak nie koniec listy. Eksperci z The Sun wymienili również kilka innych powodów, dla których król Karol III miał podupaść na zdrowiu. Wśród nich pojawiły się również oczerniające słowa księcia Harry'ego w książce "Ten drugi". Nie pominięto również koronacji, która, choć była pozytywnym wydarzeniem, przysporzyła Karolowi dużo stresu. W zagranicznym źródle czytamy, że monarcha brytyjski był przepracowany, ponieważ regularnie podróżował w delegacje i wypełniał swoje obowiązki. Camilla miała mu radzić, aby nieco "zwolnił". Nie zabrakło również tematu księcia Andrzeja i skandalu związanego z oskarżeniami na tle seksualnym. Karol musiał wyrzucić własnego brata z Pałacu Buckingham. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach Karol miał wiele przykrych sytuacji i dużo spraw na głowie.  ZOBACZ TEŻ: Wyciekły szczegóły spotkania księcia Harry'ego z królem. Przebiegło... ekspresowo

Król Karol III trafił do szpitalaKról Karol III trafił do szpitala Król Karol III trafił do szpitala. Fot. REUTERS/Hannah Mckay

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.