Spotkanie z Dianą podzieliło royalsów. Książę Filip obawiał się "szkaradztwa", a inni ją wyśmiewali

Pierwsza wizyta księżnej Diany w ulubionej rezydencji królowej Elżbiety II - Balmoral do dziś wspominana jest przez rodzinę. Nie wszyscy dobrze wróżyli jej związkowi z księciem Karolem.

Książę Karol długo szukał idealnej kandydatki na żonę, co zaczęło martwić jego rodziców. W końcu jako następca tronu nie mógł pozostać kawalerem. Początkowo spotykał się ze starszą siostrą Diany Spencer, ale nie została zaakceptowana przez jego bliskich. Wówczas zaproponował, że mógłby się zainteresować samą Dianą. Pod koniec lat 70. królowa Elżbieta II zaproponowała, aby przywiózł ją do rezydencji w Balmoral. W Szkocji 19-letnia wówczas potencjalna narzeczona poznała rodzinę królewską. Jej członkowie mieli dość mieszane uczucia po tym spotkaniu.

Zobacz wideo Poznaj pięć niezwykłych faktów o księżnej Dianie

Księżna Diana po pierwszym spotkaniu z księciem Filipem zaskarbiła sobie jego sympatię

Wizyta w Balmoral była wyznacznikiem tego, że książę Karol poważnie myśli o Dianie. Chociaż wcześniej chodzili do teatrów i opery, a nawet spędzali czas na jachcie, to dopiero wspólny wyjazd do Szkocji był kamieniem milowym tej relacji. Oznaczało bowiem, że 19-latka została zaakceptowana jako kandydatka na narzeczoną dla księcia. Nic więc dziwnego, że rodzina następcy tronu bardzo przeżywała to wydarzenie. Zdenerwowanie okazało się jednak niepotrzebne. Dziewczyna szybko zaskarbiła sobie serca większości bliskich ukochanego. Szczególnie polubił ją książę Filip, którego miał zainteresować przede wszystkim jej wygląd.

Wiadomo, że królewski małżonek lubował się w długonogich blondynkach, a więc wygląd przyszłej narzeczonej syna nie umknął jego uwadze. Podczas partyjki w golfa miał nawet powiedzieć przyjacielowi, że jest zadowolony z wyboru syna. Dodał również, że miał obawy, że "Karol ożeni się z jakimś szkaradztwem". Sympatię księcia Filipa do Diany potwierdza także książę Harry w swojej autobiografii. Według niego jego dziadek miał być "najbardziej zdeklarowanym sprzymierzeńcem. Niektórzy twierdzą, że to on wyswatał moich rodziców".

Książę Karol i księżna DianaKsiążę Karol i księżna Diana Joe Haupt | Flickr / Picasa

Nie wszyscy członkowie rodziny królewskiej polubili Dianę

Jednak nie każdy z obecnych w Balmoral podzielał zdanie księcia Filipa. Przyjaciel Karola, Nicholas Saaes, ponoć uznał Dianę za "dziecinną i nieuformowaną". Oznajmił także, że przyszli narzeczeni "nie mogliby się bardziej różnić". Podobnie uważała Penny Romsey, bliska przyjaciółka rodziny, która o Spencer mówiła, że "zakochała się w wyobrażeniu, a nie w człowieku", nie wróżąc temu związkowi dobrej przyszłości. Część royalsów zarzucała także 19-latce, że nie ma manier i nie wie, jak się zachować w określonych sytuacjach np. podczas brunchu. Niektórzy mieli się z niej nawet śmiać pod nosem. Niezależnie od oceny rodziny, książę Karol zdecydował się oświadczyć Dianie Spencer 6 lutego 1981 roku na zamku Windsor, ale z podaniem tego do informacji publicznej czekano aż do 24 lutego, aby nie przyćmić urodzin księcia Andrzeja. ZOBACZ TEŻ: Posiadłość księżnej Diany do wynajęcia. Na chętnych czekają prawdziwe luksusy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA