Książę Harry znieważył ojca. Król Karol III miał stracić cierpliwość

Relacje między księciem Harrym a rodziną królewską znów są coraz bardziej napięte. Ostatni gest męża Meghan Markle może całkowicie zaprzepaścić szanse na pojednanie.

Książę Harry i Meghan Markle kilka lat temu odcięli się od rodziny królewskiej. Młodszego z synów króla Karola III widywano wprawdzie podczas ważnych oficjalnych uroczystości - w maju wziął udział w koronacji ojca (nie towarzyszyła mu żona). Mimo to wszystko wskazuje na to, że książę Sussex coraz bardziej oddala się od royalsów. Ostatnio odrzucił bowiem zaproszenie na obchody urodzin ojca. Czy to znak, że Harry zamierza całkowicie odciąć się od rodziny?

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Książę Harry znieważył króla Karola III. Na zawsze pogrzebał szansę na pojednanie?

Król Karol III będzie w tym roku świętował 75. urodziny. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie uroczystość, która odbędzie się we wtorek 14 listopada w Clarence House w Londynie. Monarsze towarzyszyć będą najbliżsi. Jednej osoby jednak zabraknie. Według doniesień "Daily Mail", książę Harry miał odrzucić zaproszenie na obchody urodzin króla. To nie pierwszy raz, gdy książę Sussex odrzuca wyciągniętą na zgodę dłoń ojca. We wrześniu odmówił wzięcia udziału w oficjalnych uroczystościach upamiętniających śmierci królowej Elżbiety II. Serwis Sunday Times informuje z kolei, że cierpliwość króla Karola III się wyczerpała. Władca Wielkiej Brytanii nie zamierza już zabiegać o kontakt z młodszym synem. Portal sugeruje, że czarę goryczy mogła przelać autobiografia męża Meghan Markle. W książce pod tytułem "Ten drugi" książę Sussex przedstawił bowiem w niekorzystnym świetle królową małżonkę Camillę.

Meghan Markle i książę HarryMeghan Markle i książę Harry Meghan Markle i książę Harry; fot. Rex Features/East News

Książę Harry i Meghan Markle zostaną pogrążeni przez wuja księżnej Kate? "Doda kilka prywatnych szczegółów"

Gary Goldsmith to wuj księżnej Kate. Biznesmen jest w trakcie pracy nad autobiografią. W książce mogą znaleźć się także fragmenty na temat Sussexów. Według magazynu "Ok!", książę Harry i Meghan Markle mają się czego obawiać. - Pierwotnie planował skupić się na sobie i swojej drodze do zostania milionerem, ale teraz doda kilka prywatnych szczegółów rodzinnych. Gary jest nadal bardzo blisko zarówno z Carole [mamą księżnej - przyp. red.], jak i Kate. Nie będzie chciał wprawdzie zrobić niczego, co wprawi je w zakłopotanie, ale może to być dobry sposób na przedstawienie głosu Middletonów, aby wyjaśnić niektóre rzeczy, o których Harry napisał w "Tym drugim" - zdradził informator czasopisma.

Książę Harry i Meghan MarkleKsiążę Harry i Meghan Markle https://www.youtube.com/watch?v=LQicq60aJaw

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.